MSI Afterburner üzerinden yapılan OC ayarı nasıl geri alınır?

gns.bugra

Hectopat
Daha fazla  
MSI Afterburner üzerinden OC yaptım daha doğrusu yapmaya çalıştım fanlar bir anda çok hızlandı yanlış bir şey yaptığımdan.

1645297862826.png

Ortadaki resete bastım +0'LAN'dı fakat sağdaki uygula butonu basamıyorum yine de geri alınmış mıdır OC?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, sıfırlanır o butona basarsan.

Peki ekran kartıma OC yapsam ne kadar fark olur? 1650 Ti.

Sıcaklıklarına göre bakmalısın buna, termal şartların iyi ise iyi bir OC yaparsın 15 FPS kadar fark eder; kötüdür şartların sıcaklıkları optimumda tutarsın 5 FPS anca gelir.

Deneme yanılma ile bulmalısın, MSI Kombustor veya FurMark açıkken ekran kartına +20MHz yüklemeler yap. Sıcaklıklar 77'yi geçince sal.

Ama laptop cihaz büyük ihtimal, 1650 Ti laptoplara özel bir GPU olması lazım. Laptoplara OC'yi önermiyorum.

Sıcaklıklarına göre bakmalısın buna, termal şartların iyi ise iyi bir OC yaparsın 15 FPS kadar fark eder; kötüdür şartların sıcaklıkları optimumda tutarsın 5 FPS anca gelir.

Deneme yanılma ile bulmalısın, MSI Kombustor veya FurMark açıkken ekran kartına +20MHz yüklemeler yap. Sıcaklıklar 77'yi geçince sal.

Ama laptop cihaz büyük ihtimal, 1650 Ti laptoplara özel bir GPU olması lazım. Laptoplara OC'yi önermiyorum.

Hocam turbo boost kapalı kullanıyorum ve 60 65 derecelerde oynuyorum oyunları turbo boost açıkken ve kapalıyken fps farkı yok yapayım mı sizce?

Geri
Yukarı