MSI Alpha 15/17 vs HP Omen 16

Stüdyo sürücüsü ve ışın izleme teknolojisini kullanacaksanız RTX tercih edin, 6 GB VRAM biraz sınırda kalıyor fakat hala iş görür.

Yorumunuz için teşekkürler söyledikleriniz aklımda bulunsun, ihtiyacıma ve gerekliliği göre RTX laptop alabilirim şu anlık tercih ettiklerim bunlar.

Evet VRAM'i daha fazla fakat öbür tarafta da sürücüler, RTX ve DLSS teknolojisi var.
AMD FSR 2.0-2.1 de oldukça iyi gözüküyor. RTX zaten 3060'ın performansını çok düşürüyor. Uzun ömürlülük açısından kesinlikle de AMD öneririm ekstra 2GB VRAM belli oyunlarda bayağı etki ediyor, bunu 3060 kullanıcısı olarak söylüyorum.

AMD FSR 2.0-2.1 de oldukça iyi gözüküyor. RTX zaten 3060'ın performansını çok düşürüyor. Uzun ömürlülük açısından kesinlikle de AMD öneririm ekstra 2GB VRAM belli oyunlarda bayağı etki ediyor, bunu 3060 kullanıcısı olarak söylüyorum.
Ben de 3060 kullanıyorum, dediğiniz gibi 6GB VRAM bazı oyunlarda yetersiz gelebiliyor ancak özellikle ışın izleme teknolojisi ve Nvidia'nın stüdyo sürücüsü kullanılacaksa RTX almayı daha mantıklı buluyorum. Bu teknolojiler özellikle mimarlık, iç mimarlık veya Render almayı gerektiren işlerde çok kullanışlı oluyorlar.

Omen çok daha mantıklı, aşırı bir ısınma sorunu var denemez. Ama Max-P bir 3060 alırsanız vereceği oyun performansı çok daha iyi olacaktir o 6600M'den. Sürücü sorunlarinin azaldığını hatta yaşanmadığını varsayarsak VRAM istiyorsaniz tercih edilebilir.

Omen çok daha mantıklı, aşırı bir ısınma sorunu var denemez. Ama Max-P bir 3060 alırsanız vereceği oyun performansı çok daha iyi olacaktir o 6600M'den. Sürücü sorunlarinin azaldığını hatta yaşanmadığını varsayarsak VRAM istiyorsaniz tercih edilebilir.
Sıkıntısız modellerinde ısınma sorunu yok zaten. Sürekli Omen'in Reddit/Discord sunucularına baktığımda Omen 16 alan herkesin şikayet ettiğini duydum, ondan diyorum. Linki atılan cihaz da ilk nesil Omen 16. Sol tarafında CPU egsozu olmamasından anlayabilirsiniz.

Kesin sıkıntı çıkarır demiyorum ama çıkarırsa çözmesi uğraştırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı