MSI Alpha 17 92 dereceye çıkıyor

KubilayCansu

Hectopat
Daha fazla  
MSI Alpha 17 marka laptop kullanıyorum. LoL gibi oyunlarda pek bir sıkıntı çıkmasa da ben sürekli olarak FiveM oynuyorum. FiveM oynarken laptop sıcaklık değerlerim olması gerekenden fazla sanırım. Bu sıcaklık değerleri olması gerekenden çok mu yüksek sizce? GPU sıcaklığı bazen 92 dereceye kadar çıkıyor. Arkada oyun açıkken ki sıcaklık değerlerimi eke koydum.

Dosya Ekleri

• CoreTemp-Scr.png
    CoreTemp-Scr.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 25
  • 1658863622591.png
    1658863622591.png
    33,6 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Görev Yöneticisi'nde GPU'nun gösterdiği değer hot spot, normal diyebiliriz. İşlemci yanıyor ama. Maksimum 104 görmüş, nasıl gördüyse artık. Termal bakım yaptınız mı yakında?

MSI Alpha 17 marka laptop kullanıyorum. LoL gibi oyunlarda pek bir sıkıntı çıkmasa da ben sürekli olarak FiveM oynuyorum. FiveM oynarken laptop sıcaklık değerlerim olması gerekenden fazla sanırım. Bu sıcaklık değerleri olması gerekenden çok mu yüksek sizce? GPU sıcaklığı bazen 92 dereceye kadar çıkıyor. Arkada oyun açıkken ki sıcaklık değerlerimi eke koydum.

Hocam ileride sıkıntı çıkarabilir bu sıcaklık değerleri laptopun altına kitap koyun hava alsın ki içeriye doğru hava akışı olsun ben laptop vakumlu soğutucu satın aldım önceden GTA 5 de 83 derece gören ekran kartım şu an 67'yi geçmiyor bu kadar fark beklemiyordum açıkçası bu dediklerimi yapın ayrıca kulaklık kullanıyorsanız ve beni rahatsız etmez diyor iseniz fan ayarlarını fulleyin veya ürünün garantisi var ise garantiye yolayıp termal macun ve fan bakımı isteyin garantisi var ise ücret almıyorlar diye biliyorum onun dışında biraz undervoltu araştırıp yapar iseniz yüksek farklar oluşur 5 kuruş harcamadan.

Geri
Yukarı