MSI Alpha 17 Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Radeon RX 5500M

Hectopat
Makaleler
15
Daha fazla  
RAM
Kingston 8x2, 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
Kingston OM8PCP3512F
Ekran kartı
MSI Radeon RX 5600M
Anakart
MSI Laptop Anakartı
İşlemci
AMD Ryzen 7 4800H
Minidump dosyaları bu şekilde, günlerdir bitmeyen driver sorunları üstüne mavi ekran sorunları da eklendi maalesef, yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Minidump dosyaları bu şekilde, günlerdir bitmeyen driver sorunları üstüne mavi ekran sorunları da eklendi maalesef, yardım edebilirseniz çok sevinirim.
Ekran kartı driver hatası. En güncelini kurup indirdiyseniz eğer, DDU ile silin. AMD'nin sitesinden WHQL sürüm indirin. Genelde WHQL sürümler sorunu çözmekte.

Dipnot: Sene olmuş 2022, hala AMD driverları hata veriyor. 🤣🤣🤣

Ekran kartı driver hatası. En güncelini kurup indirdiyseniz eğer, DDU ile silin. AMD'nin sitesinden WHQL sürüm indirin. Genelde WHQL sürümler sorunu çözmekte.

Dipnot: Sene olmuş 2022, hala AMD driverları hata veriyor. 🤣🤣🤣

Sonuç değişmiyor hocam maalesef, tüm driverları denedim bu karta ait. WHQL en güncel, optional en güncel, MSI optimizasyonlu en güncel driverları teker teker denedim. Önce mavi ekran veriyordu, sonra harici ekran kartını görmemeye başladı. Uzun bir süre çalışmadı 5600M. En son tekrar çalışmaya başladı derken iki de bir mavi ekran vermeye başladı. Ne yapacağım bilmiyorum açıkçası. Kendi bildiğim her yolu denedim ama düzelmiyor.

Sonuç değişmiyor hocam maalesef, tüm driverları denedim bu karta ait. WHQL en güncel, optional en güncel, MSI optimizasyonlu en güncel driverları teker teker denedim. Önce mavi ekran veriyordu, sonra harici ekran kartını görmemeye başladı. Uzun bir süre çalışmadı 5600M. En son tekrar çalışmaya başladı derken iki de bir mavi ekran vermeye başladı. Ne yapacağım bilmiyorum açıkçası. Kendi bildiğim her yolu denedim ama düzelmiyor.
Geçmiş olsun hocam, nedir bu cihazlardan çektiğimiz... En yakın sürede düzelmesi dileğiyle :)

O zaman yapacak bir şey yok. AMD kullanan herkes en az 1 kere bu sorunu yaşıyor. AMD driver konusunda illet. GTX750TI kullanıyorum 4-5 senedir, daha 1 kere mavi ekran almadım driverdan. Kullandığım laptopta HD6570 var, onda da uyku modundan uyandırırken mavi ekran veriyo driver kaynaklı. nVIDIA adamdır. İlk mesajımda da dedim ya sene olmuş 2022 diye. :D
Windows Update'den denesene.

Yeni konular

Geri
Yukarı