MSI Alpha 17 vs MSI GL75 Leopard

4800H'ta bir sorun yok, 5600M uyum sorunu çıkarıyor. Onlarında illaki bir çözümü oluyor.
hocam aynı bilgisayarı kullanıyorsunuz herhalde. Genel kullanım ve arada oyun oynamak için almayı düşünüyorum. Aşırı oyun oynayan Fps takıntısı olan biri değilim. Monster V20.3 aklımda vardı ama MSİ olunca aklımı çeldi. Genel kasa kalitesi ısınması fan sesi ve özellikle ekranı nasıl renk parlaklık olarak memnun musunuz? bu konular hakkında kısa görüşünüz alabilir miyim? Bir de uyum sorunu ciddi birşey mi nasıl bir sorun oluşturuyor. Teşekkürler.

Aslında 15 inch te olabilir ama 15 inchlerin bazılarında numeric bölümü yok yani ondan düşünmedim 15 inch

Hocam aynı bilgisayarı kullanıyorsunuz herhalde. Genel kullanım ve arada oyun oynamak için almayı düşünüyorum. Aşırı oyun oynayan FPS takıntısı olan biri değilim. Monster v20.3 aklımda vardı ama MSI olunca aklımı çeldi. Genel kasa kalitesi ısınması fan sesi ve özellikle ekranı nasıl renk parlaklık olarak memnun musunuz? Bu konular hakkında kısa görüşünüz alabilir miyim? Bir de uyum sorunu ciddi bir şey mi nasıl bir sorun oluşturuyor. Teşekkürler.

Evet kullanıyorum, kasa kalitesi gayet güzel. Üst kapak metal, klavye etrafı alüminyum görünümlü ve hisli gri renk sert plastik. Alt kapak ise siyah renk sert plastik. Ekran 17 inç 144Hz, renk doğruluğu iyi değil ama yeterli. %45 NTSC bir ekrandan geçerseniz fark hissetmezsiniz. Parlaklıkta 280-290 nit zorluyor. Piyasa ortalaması diyebilirim. Güneşli ortamlarda görmek zorlaşıyor. Fan sesi cooler boosta alırsanız yüksek geliyor, diğer modlarda gayet sessiz sakin. 4800h işlemcide gayet serin. Uyum sorunu bazı uygulamalarda çıkıyor, biraz uğraşarak çözüm bulunabiliyor.

1616488914459.png

1616488942467.png

1616488975195.png

Aslında 15 inch te olabilir ama 15 inchlerin bazılarında numeric bölümü yok yani ondan düşünmedim 15 inch
Bu laptopta var, bunu tercih ederdim ben.

bide oyunlarda fps iyi mi mesela kaç civarı oluyo çok ısınıyomu ya da pili ne kadar gidiyor
Evet kullanıyorum, kasa kalitesi gayet güzel. Üst kapak metal, klavye etrafı alüminyum görünümlü ve hisli gri renk sert plastik. Alt kapak ise siyah renk sert plastik. Ekran 17 inç 144Hz, renk doğruluğu iyi değil ama yeterli. %45 NTSC bir ekrandan geçerseniz fark hissetmezsiniz. Parlaklıkta 280-290 nit zorluyor. Piyasa ortalaması diyebilirim. Güneşli ortamlarda görmek zorlaşıyor. Fan sesi cooler boosta alırsanız yüksek geliyor, diğer modlarda gayet sessiz sakin. 4800h işlemcide gayet serin. Uyum sorunu bazı uygulamalarda çıkıyor, biraz uğraşarak çözüm bulunabiliyor.

Eki Görüntüle 936214

Eki Görüntüle 936215

Eki Görüntüle 936216

Bir de oyunlarda FPS iyi mi mesela kaç civarı oluyor çok ısınıyor mu ya da pili ne kadar gidiyor.

Oyundan oyuna değişiyor, en düşük 2060 90W en yüksek 2070 Max-Q 90W civarı ile aynı performansı veriyor. Isınma olarak Legion 5 ile aynı, bu iki laptop çok serin çalışıyor. Pil Opera ve EBA'da yüksek performans modunda 3,5 saat gidiyor. Pil ayarlarıyla 5-6 saat zorlar.

birde mikrofon kalitesi ve hoparlör kalitesi nasıl
Oyundan oyuna değişiyor, en düşük 2060 90W en yüksek 2070 Max-Q 90W civarı ile aynı performansı veriyor. Isınma olarak Legion 5 ile aynı, bu iki laptop çok serin çalışıyor. Pil Opera ve EBA'da yüksek performans modunda 3,5 saat gidiyor. Pil ayarlarıyla 5-6 saat zorlar.
discord gibi uygulamalar için

Geri
Yukarı