MSI Alpha 17 vs PRESTIGE 15

bölümüm gereği performanslı bir işlemciye ihtiyacım oluyor ondan dolayı işlemci üstüne bu kadar düşüyorum. Cache ve çekirdek olayı benim kafamı çok karıştırıyor

kesinlikle onları göz önünde bulunuyor taşımada herhangi bir sorun yaşamam pil süresi olarak da sınıfımda zaten her yer priz dolu. Bulabilirseniz gerçekten sevinirim...

1660ti dan daha iyi diye biliyorum ama bazı noktalarda 2060'ı geride bırakabiliyor diye hatırlıyorum
Bakındım ancak bulamadım ne yazık ki. Yanlış hatırlıyor da olabilirim, Bravo, Alpha modelleri yenilediği modeller hakkında aklımda kalmış da olabilir.
Bu arada satın almadan önce iki model için de malzeme kalitesini göz önünde bulundurun.

Bakındım ancak bulamadım ne yazık ki. Yanlış hatırlıyor da olabilirim, Bravo, Alpha modelleri yenilediği modeller hakkında aklımda kalmış da olabilir.
Bu arada satın almadan önce iki model için de malzeme kalitesini göz önünde bulundurun.
ikisi de alüminyum kasalara sahip yabancı forumlarda genel itibar olarak prestige den çok memnunlar oyun çok oynayan birisi değilim fakat beni ne kadar götürür ekran kartı tarafından prestige ondan şüphelerim var onun dışında direkt olarak almak istediğim model. Bir de yazılımla uğraşmamız gerekecek ondan dolayı 12mb cache ve 4 çekirdek yeterli olur mu sizce

ikisi de alüminyum kasalara sahip yabancı forumlarda genel itibar olarak prestige den çok memnunlar oyun çok oynayan birisi değilim fakat beni ne kadar götürür ekran kartı tarafından prestige ondan şüphelerim var onun dışında direkt olarak almak istediğim model. Bir de yazılımla uğraşmamız gerekecek ondan dolayı 12mb cache ve 4 çekirdek yeterli olur mu sizce
1650Ti çok güçsüz bir kart değil ancak o fiyata 1650Ti alınır mi pek sanmıyorum. Tamamen tercih meselesi. Ben dizüstü bilgisayarı genelde iş için kullanırım bu sebeple orta seviye bir GPU yeterlidir ve kalan kısmında dayanıklılık, termal anlamdaki performansı ve kalitesi önemlidir. Ben bu sebeple Prestige tercih ederdim. Ama tabii ki 3D uygulama performansını ön plana alırsanız Alpha da tercih edilebilir.

Üniversitede de kullanmak için laptop alacağım. İşlemci tarafından sizin tavsiyenize ihtiyacım var. Kafama takılan nokta birisinin çekirdeği ve işlem parçacığı fazla ama cache az diğerinde de cache fazla işlem parçacığı ve çekirdeği az. Bilgisayarları atıyorum size değerlendirmenizi istediğim nokta işlemci. Şimdiden teşekkürler...

MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR AMD R7 4800H 16GB 512GB SSD 6GB RX5600M 17.3 144Hz Freedos « Kuantum Sanal MSI

MSI PRESTIGE 15 A11SCS-035TR i7-1185G7 16GB 512GB SSD 4GB GTX1650Ti 15.6 Windows 10 Home « Kuantum Sanal MSI

4800h çok güçlü bir işlemci i7'yi yok eder ekran kartına gelecek olursak kendisi RTX 2060 ile RTX 2070 Max Q arasında yazılım ile bu hale geldi diye biliyorum hiçbir sorun yaşamazsanız diye düşünüyorum aşağıya incelemesini atıyorum alan kişi çok memnun.

1660 Ti hızında uydurmayın lütfen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teknoseyir kanalında RTX 2070 Max Q ya yakın performans verdiği söylenmiş ekran kartı aynı model.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teknoseyir kanalında RTX 2070 Max Q ya yakın performans verdiği söylenmiş ekran kartı aynı model.
Birde Notebookcheck gibi güvenilir bir siteden bak testlere istersen.

Geri
Yukarı