MSI Alpha RX5600M sahipleri sürücüleri nereden yüklüyor?

Mamdiuf

Decapat
Merhaba bayağıdır konuşumadı bu konu Alpha sahipleri şu an hangi driver dalar MSI'ın önerdiği mi yoksa AMD'nin sitesindeki güncel Radeon'lu olanı mı?
Çünkü MSI sitesinde bayağıdır yeni driver yok.

Genel olarak zaten ekran kartı sürücüsünü ilgili sürelerden yüklemek gerekiyor. AMD, Nvidia, Intel gibi.

Genel olarak zaten ekran kartı sürücüsünü ilgili sürelerden yüklemek gerekiyor. AMD, NVIDIA, Intel gibi.

Hocam onu hepimiz biliyoruz ancak MSI'ın bu modelinde durum biraz farklı MSI bu model için VGA driverı kısmında bir diriverı belirtiyor en son AMD'nin sitesindeki çok stabil değildi ama şu an nasıl bilemiyorum o nedenle kullanan var mı diye soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bayağıdır konuşumadı bu konu Alpha sahipleri şu an hangi driver dalar MSI'ın önerdiği mi yoksa AMD'nin sitesindeki güncel Radeon'lu olanı mı?
Çünkü MSI sitesinde bayağıdır yeni driver yok.

Hocam AMD WHQL kullanıyorum. Ve mavi ekran+grafiklerde bozulma yaşıyorum. Opsiyonel driverda direkt 5600M çalışmıyor ona girmiyorum. MSI driverında ise performans 3050 seviyesine düşüyor. Bu işin iki ucu diye başlayan bir sözümüz vardır, bu duruma cuk oturuyor.

Hocam AMD WHQL kullanıyorum. Ve mavi ekran+grafiklerde bozulma yaşıyorum. Opsiyonel driverda direkt 5600M çalışmıyor ona girmiyorum. MSI driverında ise performans 3050 seviyesine düşüyor. Bu işin iki ucu diye başlayan bir sözümüz vardır, bu duruma cuk oturuyor.

Peki hocam AMD'nin sitesindeki driver da performansın nasıl olduğu belli mi yani MSI'ın driveri ile farkı nedir bir bilginiz.
Mesela hocam ben MSI'ın verdiğindeyim 7 aydır benim aldığım performans ile 5600M in notebookcheck diye bir site var oradaki verdiği performansla benimki aynı hatta biraz daha fazla.
O Dell ile mi yapılmış bilmiyorum Dell herhalde biraz daha az veriyor FPS olarak oradakınden biraz fazla alıyorum ama daha yükseğini de verebilir mi bilemem siz ne yaptınız peki sorun çözüldü mü onu da sorayım.
@Ryukly hocam siz hangi driver dasınız sizin model de 5600M idi sanırım.
@Radeon RX 5500M

Tamamdır hocam. Stabil bir sürücü arıyorsunuz anladığım kadarıyla. Arkadaşlar da baksınlar. Bir de 21.10.2 olan WHQL sürücüyü yükleyip deneyebilirsiniz. Elbette daha sizde yoksa.

Hocam 21.10.2'den sonra bir WHQL var özellikle mi bu driver i dediniz acaba merak ettim.
Belki daha iyi performans veriyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerilen en yeni olarak onu gördüm. Daha yenisi de var fakat opsiyonel diyor.

Geri
Yukarı