Çözüldü MSI anakart ile Smart Access Memory açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UfukÇ.

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba.
Bugün anakartımı MSI MPG B550 Gaming Plus'a güncelledim. Sam'ı bir türlü açamıyorum. BIOS üzerinden videodaki gibi yaptığım halde açılmadığını görüyorum.
İşlemci 5800X.
6900 XT GPU mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
@UfukÇ. bir ihtimal BIOS güncelleyip üzerine CMOS temizliği yaptın mı? Ne olur ne olmaz. Bir de Radeon Software buga girme ihtimaline karşı şurada "Büyük bellek aralığı" görünüyorsa açık demektir.

Eki Görüntüle 1145309
Bios güncellemedim. Zaten bios üzerinde ReSize Bar'ı açtığım halde windows üzerinde açılmamış görünüyor. Aygıt yöneticisinden baktım. Büyük bellek aralığı görünmüyor.
BIOS güncelledim. Düzeldi sorunum.
Açılmadığına emin misin? 3300X, 6600 XT ve MSI B550-A Pro var aynı işlemi yaptım ve açık şu anda. Radeon Software performans sekmesinden bakabilirsin.

Screenshot_4.jpg

@UfukÇ. bir ihtimal BIOS güncelleyip üzerine CMOS temizliği yaptın mı? Ne olur ne olmaz. Bir de Radeon Software buga girme ihtimaline karşı şurada "Büyük bellek aralığı" görünüyorsa açık demektir.

Eki Görüntüle 1145309
Bios güncellemedim. Zaten bios üzerinde ReSize Bar'ı açtığım halde windows üzerinde açılmamış görünüyor. Aygıt yöneticisinden baktım. Büyük bellek aralığı görünmüyor.
BIOS güncelledim. Düzeldi sorunum.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı