Çözüldü MSI Anakartlarda BIOS Sürümü Düşürme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XanthiN

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Alttaki sorunuma çözüm bulmak için BIOS sürüm düşürme yapmak istedim:

Flash'a eski sürüm BIOS attım ve M-Flash yöntemi ile yüklemek istedim fakat bu uyarıyı verdi: "For providing better BIOS functionality and quality, the system will not allow to restore BIOS with older version after flashing this target BIOS"

1572540906644.png

BIOS sürümünü nasıl düşürebilirim? BIOS sürümü düşürmek belirttiğim sorunu çözebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Flashback yöntemiyle yükleyebilirsin. Bunun için sadece anakarta 24 pin bağlantısı takılı olması gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Flashback yöntemiyle yükleyebilirsin. Bunun için sadece anakarta 24 pin bağlantısı takılı olması gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Anakartın üzerinde donanımlar takılı iken Flashback yöntemi uygulanabilir mi? İşlemcimi söküp takma şansım yok. M-Flash yöntemi ile eski BIOS kurulamazken Flashback yöntemi ile bu yapılabilir mi?

Neden işlemcini söküp takma şansın yok?
Termal macunum kalmadı. Yakınlarda termal macun temin edebileceğim bir yer de yok. Mecbur kalırsam ileri tarihlerde internetten edinip yapabilirim tabii ki. Bu işleme gerek yoksa üzerinde işlemci varken de deneyebilirim. Zahmetli olacak ve bekletecek, bu yüzden söylemiştim.

Bilgisayar kapalıyken hiç bir bileşeni anakarttan çıkarmadan ROM olarak hazırlanmış USB'yi Flash BIOS portuna taktım ve Flashback tuşuna bastım. 5-10 dakika kadar sürdü ve kendisi halletti. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayar kendi kendine açıldı. Yeniden başlatıp BIOS arayüzüne girdiğimde işlemin sorunsuz tamamlandığını gördüm. Flashback nasıl yapılır yukarıdaki mesajlarda videosu var.

1574183078731.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı