Çözüldü MSI Anakartta CSM kapatma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mustafa1421

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımı Windows 11 yaptım ama Valorant'a giremiyorum biraz video izledim Secure Boot'u acin diyor ama bende acilmiyor "Warning: CSM is loaded" diye bir uyarı veriyor. Ne yapmam lazim?

IMG_20230113_174912.jpg

Anakart marka MSI H310M Pro-VDH Plus

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Konuya bakan @Venzz tecrübesiz olduğu için sorunun CSM olduğunu sanıyor ama aldığınız hata ekran kartıyla ilgili. Ne diyor? Ensure UEFI Video (GOP) driver is operational.

Yani ekran kartında UEFI desteği yok. Bu rehbere bakıp ekran kartına UEFI desteği kazandırmadan CSM'yi tamamen kapatamazsın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BIOS ayarlarından CSM'yi UEFI yap.

Sonra Secure Boot seçeneğini aktif et.

Buradan nereye gireceğim.

IMG_20230113_181040.jpg

EZ Mode da bunlar var.

IMG_20230113_181056.jpg

1. If you want to enable Secure Boot: "Advanced"-> "settings"-> "Windows OS Configuration"-> look for "Windows 8/8.1 feature" or "Windows 10 WHQL Support" and set it to "UEFI". Bu adımları izle.

1. If you want to enable Secure Boot: "Advanced"-> "settings"-> "Windows OS Configuration"-> look for "Windows 8/8.1 feature" or "Windows 10 WHQL Support" and set it to "UEFI". Bu adımları izle.

IMG_20230113_182600.jpg

Yaptım ama hâlâ aynı hatayı veriyor.

Secure Boot seçeneğine girin ve aktif edin.

Son düzenleme:
Konuya bakan @Venzz tecrübesiz olduğu için sorunun CSM olduğunu sanıyor ama aldığınız hata ekran kartıyla ilgili. Ne diyor? Ensure UEFI Video (GOP) driver is operational.

Yani ekran kartında UEFI desteği yok. Bu rehbere bakıp ekran kartına UEFI desteği kazandırmadan CSM'yi tamamen kapatamazsın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı