MSI anakartta işlemci değişimi için BIOS güncellenemiyor

Emretashaan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar.
Unlost X bir kasa almış arkadaşım.
İşlemcisi Ryzen 3 2200G.
İşlemciyi Ryzen 5 3600 ile değiştirelim dedik. İşlemciyi aldık, taktık, görüntü gelmedi. BIOS güncellememiz gerekiyormuş eski işlemciyi takıp. MSI'ın kendi sayfasından güncel sürümü indirdik, USB'yi FAT32 biçimlendirdik. M-Flash dosyayı görmüyor. Dır yazıyor sadece. NTFS de denedim, her şeyi denedim. Farklı USB'ye attım, gene aynı. Tüm USB girişlerine falan tek tek taktım, denedim. 4-5 saat uğraştım, yapamadım. BIOS'u fabrika ayarlarına döndürdüm, her şeyi denedim, olmuyor. Çözümü nedir? Kafayı yemek üzereyiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar.
İşlemcisi Ryzen 3 2200G.
İşlemciyi Ryzen 5 3600 ile değiştirelim dedik. İşlemciyi aldık, taktık, görüntü gelmedi. BIOS güncellememiz gerekiyormuş eski işlemciyi takıp. MSI'ın kendi sayfasından güncel sürümü indirdik, USB'yi FAT32 biçimlendirdik. M-Flash dosyayı görmüyor. Dır yazıyor sadece. NTFS de denedim, her şeyi denedim. Farklı USB'ye attım, gene aynı. Tüm USB girişlerine falan tek tek taktım, denedim. 4-5 saat uğraştım, yapamadım. BIOS'u fabrika ayarlarına döndürdüm, her şeyi denedim, olmuyor. Çözümü nedir? Kafayı yemek üzereyiz.
MSI center üzerinden yapmayı deneyin.

Arkadaşlar.
İşlemcisi Ryzen 3 2200G.
USB diski Rufus ile GPT olarak biçimlendirip deneyin ve sonucu bildirin size zahmet.

Benzer bir problemi Ryzen 5 5600 ile yaşamıştım anakartta sorun olduğunu düşünerek servise gönderdim ve onlarda bana kartın arızalı olduğunu söyleyip yenisi ile değiştirdiler daha sonra yeni kart gelince USB'yi FAT32 yaptım inen dosya ismini de msı.rom yapıp o şekilde BIOS Update yaptım kartta problem olma durumu olabilir.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-07 002948.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-07 002948.png
    7 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı