MSI anakartta OC Geniue açılmalı mı?

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba. MSI anakartımda OC Geniue açmalı mıyım? Sanırım 450 MHz daha yüksek çalıştırıyor işlemciyi. Ryzen 5 2600 (stok soğutucu) ve B450A Pro kullanıyorum.

i7-2600K ile açtığımda 3.4 GHz'den 4.2 GHz'e çıktı. Açık halde kullanıyorum bir sorun görmedim. Ancak soğutma önemli bir faktör. (MSI Z68A-G43)

i7-2600K ile açtığımda 3.4 GHz'den 4.2 GHz'e çıktı. Açık halde kullanıyorum bir sorun görmedim. Ancak soğutma önemli bir faktör. (MSI Z68A-G43)
Hocam işlemcinizin turbo frekansı zaten 3.80 GHz. Yarın bir deneyeyim, çok ısınırsa kapatırım. Stok soğutucu ve termal macunla ısınması muhtemel.

Hocam işlemcinizin turbo frekansı zaten 3.80 GHz. Yarın bir deneyeyim, çok ısınırsa kapatırım. Stok soğutucu ve termal macunla ısınması muhtemel.
MSI anakartlarda ki OC geniue veya diğer markalarda ki aynı özellikler işlemciye overclock yapar yapmasına ama gerektiğinden fazla voltaj verir. Bu da sizin daha iyi soğutmanız gerekir demek. Aynı hızlara kendiniz manuel overclock yaparak daha az voltajlarda çıkabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı