MSI anakartta TPM etkinleştirme

senolsever

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
MSI anakart kullanıyorum. Settings altında;
  • Security > Trusted Computing > Security Device Support > Enabled
  • TPM Device Selection > dTPM (burayı PTT olarak da denedim)
Ayarlar böyleyken F10 yapıp yes diyorum fakat TPM açık olarak gözükmüyor

Son düzenleyen: Moderatör:
çok şaçma bir durum var gibi, dediklerinizi önceden de yaptım

Dosya Ekleri

• b3.PNG
    b3.PNG
    69,3 KB · Görüntüleme: 41
  • b4.PNG
    b4.PNG
    184,8 KB · Görüntüleme: 48
  • unnamed (2).jpg
    unnamed (2).jpg
    124,9 KB · Görüntüleme: 33
Sanırım BIOS sürümünüz güncel olmadığı için sorun olmuş gibi önceki görsellerde 2018 den kalma görünüyordu. Yıllardır MSI kullanıyorum hiç M-Flash kullanırken USB belleği görmediği olmamıştı. Sorununuzun çözümü için en mantıklı adım BIOS'unuzu güncellemek gibi duruyor şimdilik.

USB'yi taktığınız slotları değiştirmeyi ya da Advanced üzerinden Legacy USB Support seçeneğini "Enabled" haline getirmenizi öneririm.

Sanırım BIOS sürümünüz güncel olmadığı için sorun olmuş gibi önceki görsellerde 2018 den kalma görünüyordu. Yıllardır MSI kullanıyorum hiç M-Flash kullanırken USB belleği görmediği olmamıştı. Sorununuzun çözümü için en mantıklı adım BIOS'unuzu güncellemek gibi duruyor şimdilik.

USB'yi taktığınız slotları değiştirmeyi ya da Advanced üzerinden Legacy USB Support seçeneğini "Enabled" haline getirmenizi öneririm.
yeni bir usb ile denedim, slotları da değiştirdim, faydası olmadı. Advanced üzerinde "Legacy USB Support" şu seçeneği göremedim maalesef baktım alanlara

Anakartınızın BIOS'unu indirdiğiniz sekmelerde sağa kayarak Utility sekmesine gelip MSI Center var mı diye bakar mısınız ? Sanırım o da BIOS'u güncelleyebiliyordu ama emin değilim.

Anakartınızın BIOS'unu indirdiğiniz sekmelerde sağa kayarak Utility sekmesine gelip MSI Center var mı diye bakar mısınız ? Sanırım o da BIOS'u güncelleyebiliyordu ama emin değilim.
Evet var, videoyu izledim fakat öyle bir işlem yapmıyor sanırım

Dosya Ekleri

• 1a.png
    1a.png
    293 KB · Görüntüleme: 38
En güncel versiyonu yerine şu versiyonu deneyin isterseniz.

Eki Görüntüle 1183056

MBR'a almanıza ve FAT32 olmasına rağmen hala görmüyorsa aklıma başka birşey gelmiyor.

Acaba anakartınızın modelini yanlış biliyor olabilir misiniz ? Plus olmayan varyantı olabilir mi ?
BIOS sürümünü 8.00'dan 8.70'e güncelledim, yanlış BIOS dosyasıymış. BIOS sürümünü güncelleme yapmama rağmen TPM'i BIOS üzerinden açıyorum yine aktif olarak gözükmüyor kontrol ettiğim zaman. Birde 970 sürümü var onu mu denemek lazım

Dosya Ekleri

• BI.png
    BI.png
    108,2 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı