Çözüldü MSI B150 Gaming M3 anakartta RGB 3 pin fan girişi yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ÖLMEZ

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.
Söyle bir RGB fan aldım yanında kontrolcüsü filan var montajını yaptım her şey hazır fanlar çalışıyor ama anakartımda 3 pin olmadığı için fanların LED'leri yanmıyor bağlantıyı yapmanın farklı bir yolu var mıdır?

Anakart: MSI B150 Gaming M3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yok hocam dediğiniz gibi tuşa bastım ama yine tepki yok. Anakartla uyumlu bir kontrolcü gerek galiba.
Çok komik durum. ARGB kontrolcü ama ARGB portuna ihtiyaç duyuyor. Ben sizin yerinizde olsam ürünü iade ederdim. ARGB kontrolcünün amacı zaten ARGB portu olmayanlara SATA/MOLEX yardımıyla bağlatıp kumanda ile renk ayarı yapabilmesini sağlamaktır. Ama bu ürün buna izin vermiyor :D
Kontrolcüyü anakarta bağlayamadım. Bu görselde bulunan kabloyu takacak giriş anakartta yok sanırım.

Dosya Ekleri

• cpl03-4.jpg
    cpl03-4.jpg
    15,7 KB · Görüntüleme: 22
Kontrolcüyü anakarta bağlayamadım. Bu görselde bulunan kabloyu takacak giriş anakartta yok sanırım.
Kontrolcüye ait kablonun ucunu atar mısın? Sadece bu kablo yoktur, gücünü SATA'dan alıyor olmalı.

Güç Kablosunu taktım fanlar çalışıyor. Işıklar yanmıyor.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    115,9 KB · Görüntüleme: 32
  • 3.jpg
    3.jpg
    93,5 KB · Görüntüleme: 36
  • 18.jpg
    18.jpg
    75,7 KB · Görüntüleme: 23
Güç Kablosunu taktım fanlar çalışıyor. Işıklar yanmıyor.
Kontrolcüdeki güç tuşuna bastıktan sonra renk tuşlarına tıklayınca çalışmıyor mu? Çalışması lazım. Kontrolcüler zaten anakartında ARGB/RGB portu olmayanlar için var. Eğer o kabloyu bağlamadan kumanda çalışmıyorsa çok komik olur.

Hocam kontrolcü de bir güç tuşu yok kumandada olan da bir işe yaramıyor sadece fanı durdurup hızlandırıyor.
Kumandada olan tuşu diyorum zaten hocam :D Renk tuşlarına basınca herhangi bir tepki yok mu?
Bir de kumanda üstünde R/M diye bir tuş varsa ona tıklayın, sonrasında renk tuşlarına basmayı deneyin tekrar.

Yok hocam dediğiniz gibi tuşa bastım ama yine tepki yok. Anakartla uyumlu bir kontrolcü gerek galiba.
Çok komik durum. ARGB kontrolcü ama ARGB portuna ihtiyaç duyuyor. Ben sizin yerinizde olsam ürünü iade ederdim. ARGB kontrolcünün amacı zaten ARGB portu olmayanlara SATA/MOLEX yardımıyla bağlatıp kumanda ile renk ayarı yapabilmesini sağlamaktır. Ama bu ürün buna izin vermiyor :D

Çözüm

Geri
Yukarı