MSI B150A Gamıng Pro Anakart ile XMP 3000MHz RAM Uyumu

Mispyth

Hectopat
  • Anakart: MSI B150A Gaming Pro
  • İşlemci: İ5 6500
Öncelikle merhabalar. İşlemci ve anakart olarak bu iki bileşeni kullanıyorum. 8GB 2133 RAM'im var ve satıp 2 Adet Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz RAM alıp XMP yapmayı planlıyorum. Kullandığım işlemci ve anakart destekler mi? Sizce yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Alacağım RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4 Ram CMK8GX4M1D3000C16 Fiyatı

Öncelikle RAM'lerle sistem uyumları sadece anakart ve RAM'ler arasındadır işlemci işin içine girmez, anakartın özelliklerinde yazan desteklediği maximum MHZ değeri ise "Supports DDR4-2133 Memory. Supports ECC, un-buffered memory" yani 2133'tür.
Ne yazıkki 3000 MHZ RAM takarsanız o ram 2133 MHZ'nin yukarısını göremez, ama evet kullanabilirsiniz.

Uyumlu RAM bulmakla uğraşmak istemiyorsan şuanki RAM’in aynısından 1 tane daha alıp takabilirsin hem daha ucuza gelir ve uğraşmana gerek kalmaz. Öneri sadece.

Anladım fakat teknik destek ekibinden birisine sormuştum. bana XMP teknolojisi anakartınızda mevcut. 3000mhz xmp destekleyen bir ram alırsanız olur demişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı