MSI B150M Bazooka BIOS Arayüzü Donma Sorunu

Scorpions

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir sistem topladık birisi için ama şöyle bir sorun var. Anakart MSI M150 Bazooka, bilgisayarı ilk açtığımda BIOS'a girmiyordu del tuşuna bastığım zaman siyah ekran oluyordu. Sonra BIOS pilini çıkarıp taktım bu sefer de BIOS menüsü çok saçma bir şekilde gelmeye başladı ve çinceydi. Normal bildiğimiz BIOS'lar gibi değil, BIOS'u güncelleyeyim diyorum ama 10 saniye geçmeden BIOS da donuyor. Yine denedim bu sefer yine siyah ekran geliyor.

Durum hala aynı 5 saniye geçmeden donuyor.

Arkadaşlar kimse cevap vermedi diye bilgisayarımı abime bırakmıştım o da bilgisayarcıya vermişti. Sanırım BIOS'u yeniden yazmış sorun düzeldi. Bu arada bilgisayar açılırken önceden bios için del tuşuna basın yazısı falan çıkar ya o yoktu işte bilgisayarcıya verdikten sonra o yazıda çıkmaya başladı. Sorun düzeldi yani.

bendeki sorun şöyle düzeldi. hdmı kablo yerine normal vga kablo kullandım şuan herhangi bir sıkıntı yok ama hdmı kadar görüntü kaliteli değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı