MSI B150M Bazooka ve i5 6600 Darboğaz

hoperiver

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Game Developer
Merhaba, oyun bilgisayarı topluyorum. Mevcut bütçem ile anakart, işlemci, ram ve ssd alacağım. Yenisini karşılayamadığım için eski ekran kartımı kullanacağım. Alttaki gibi bir sistem düşündüm ama işlemcinin performansını tam alamamaktan korkuyorum. Herhangi bir darboğaz vb. durum oluşur mu sizce? Oluşması durumunda i5 6500 düşünmüştüm. Görüşlerinizi bekliyorum, teşekkürler.

MSI B150M Bazooka
i5 6600 3.3-3.9 ghz
Kingston Hyperx Fury 2x8gb ddr4 2133mhz
Kingston Hyperx Fury 120gb ssd
hd6790 1gb 256bit gddr5 ekran kartı

Başlangıç için lol, csgo, diablo 3 ve poe gibi zorlamayacak oyunları oynayacağım. Ekran kartını 2 3 ay sonra alacağım. Umarım sıkıntı çıkmaz

Yani bahsettiğim oyunlar belli yukarıda sistemi zorlamayacak oyunlar, bunları oynarken takılma donma vb şeyler yaşar mıyım? o kadar mı sıkıntı olur ekran kartım

Yahu eskiden ekran kartın neleri çalıştırıyorsa, yine çalıştırır onları. Ekran kartı düşük kaldı diye sistem bozulmaz yani.

Tamamda eskiden sıkıntısız oyunlarımı oynardım donma falan olmadan şimdi takılmalar donmalar olur mu onu merak ediyorum

Ben senin yerinde olsam:
- Ekran kartını 200-250 Tl ye satardım.
- i5 6600 yerine i5 6400 alırdım ki oyunlarda hiç bir fark hissetmezsin. (bknz: GTA V intel 6)
-16 GB RAM render almıyorsan şuanda ihtiyaç değil, 1 tane 8 GB RAM alırdım.
- Üstüne de 100-150 TL koyar Asus GTX950 Strix Gaming GDDR5 2GB 128 Bit DX12 Ekran kartı alırdım ki yeni bir sistem aldığımı oyunlarda fazlasıyla hissedeyim, mutlu olayım.
Bu sistem daha uzun süre götürür. İhtiyaç olması halinde ilerde bir tane daha 8 GB RAM alınıp eklenebilir, ekran kartı hiç bir darboğaz olmadan yükseltilebilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı