MSI B350 M Pro VD Plus VGA ışığı yanmıyor ve görüntü gelmiyor

mirigo

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün öğlen 4 civarlarında PC'yi kapatıp dışarı çıktım. Yaklaşık 1 saat önce eve geldim. PC'yi açtım klavye mouse ışık gelmedi görüntü 2 monitöre de gelmedi. Anakart Debug LED kısmına bakınca VGA LED'i yanıyordu. RAM'leri sırayla söküp taktım ayrı ayrı denedim. Statik elektriğini aldım. BIOS pilini söktüm ve taktım.
Fakat hata devam ediyor denemediğim tek parça ekran kartı ona da gece cesaret edemedim sabah yapacağım. Sanırım anakartımda sorun var boot ekranı bile gelmiyor. Ekran kartını 2 ay önce değiştirdim umarım sorun ekran kartı değildir.

Merhaba, VGA zaten "Video Graphics Array" yani "Video Grafik Dizisi" demek.

Zaten siz de bir tek ekran kartı kaldı demişsiniz denemediğiniz.

Aşağıda Fatih hocanın açıklamasını okuyabilirsiniz:
Bu ışık ekran kartı ile ilgili bir şeyler yolunda gitmiyorsa yanar ve bir eksiklik/hata vardır. Bir şeyde temassızlık veya gevşeklik de olabilir. Ekran kartını çıkarıp düzgün şekilde oturtun ve güç bağlantısını tekrar yapın. Ekran kartı ve monitör bağlantısını da bir kontrol edin, kabloyu farklı portlarda deneyin. BIOS'unuz güncel değilse güncelleyin. RAM'ler de sorun yaratıyor olabilir, onları da anakart kitapçığına göre doğru slotlara takın.

Kısaca;
  • Ekran kartının güç bağlantısını yaptığınıza emin olun, bağlıysa bile kontrol edin. Bir gevşeme, temassızlık var mı diye bakın.
  • Ekran kartının anakarttaki PCI-e slotuna tam oturup oturmadığını kontrol edin. Gerekirse çıkarın ve tekrar takın.
  • Görüntü kablonuzu doğru portlara taktığınıza emin olun.

Merhaba, VGA zaten "video Graphics array" yani "video grafik dizisi" demek.

Zaten siz de bir tek ekran kartı kaldı demişsiniz denemediğiniz.

Aşağıda Fatih hocanın açıklamasını okuyabilirsiniz:

Kısaca;
  • Ekran kartının güç bağlantısını yaptığınıza emin olun, bağlıysa bile kontrol edin. Bir gevşeme, temassızlık var mı diye bakın.
  • Ekran kartının anakarttaki PCI-e slotuna tam oturup oturmadığını kontrol edin. Gerekirse çıkarın ve tekrar takın.
  • Görüntü kablonuzu doğru portlara taktığınıza emin olun.

Ekran kartını bu sabah söküp taktım. Ekran kartsız çalıştırdığımda hata devam etti. Taktım yine tekrarladı.

Geri
Yukarı