MSI B350 Mortar ve Ryzen 5 2600 Açılmıyor

ayberk60

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • AMD Ryzen 5 2600
  • MSİ B350 Mortar
  • Corsair 3000MHZ 2X8 RAM
  • Galax GTX 1060 6 GB Ekran kart

Sistemim bugün 16 GB RAM 7,95GB kullanılabilir veriyordu yeniden başlatarak BIOS girdim ve RAM'lerin 2133 MHz'de olduğunu gördüm. (BIOS içerisindeki XMP aktif olmasına rağmen) Sonrasında kasayı açarak parçaları kontrol etmeye başladım. Soğutucuyu çıkarttım, RAM'leri söktüm, ekran kartını söktüm, bağlantı kablolarını kontrol ettim sonrasında tekrar macunlama işleme yaparak sistemi topladım. Bunun sonunda ekrana hiçbir görüntü gelmemeye başladı ve anakart üzerindeki CPU hata LED'inin yandığını gördüm. Şu anda bir işlem gerçekleştiremiyorum kasa boş bir şekilde çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor, ışık ise sönmüyor. İşlemcinin sökümünü yapıp ayaklarını kontrol ettiğimde bir sıkıntı göremedim ve detaylı bir şekilde kontrol ettim zaten işlemciye hiçbir uygulama yapmamıştım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz basit bir yöntem ama daha 1 ay önce bende msı b450m gaming plus ve r5 2600 sistemi topladım ilk çalıştırdığımda seninki gibi asla görüntü gelmiyordu. Bios pilini çıkarıp biraz bekleyip rami farklı slota taktım ve görüntü geldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı