MSI B350 Tomahawk anakarta M.2 SSD nasıl takılır?

mcimentr

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
1. PCI Express x16 slotunun hemen altında. Muhtemelen ekran kartından dolayı göremiyorsunuz. Ekran kartını sökün.

398698

Ekran kartı slotunun altında.

Arkadaşlar WD Blue 3D NAND 500GB PC SSD - SATA III 6 Gb/s, M.2 2280 - WDS500G2B0B ürününü satın aldım. Anakartım MSI B350 Tomahawk kasamı açtım baktım ama M.2 SSD slotunu bi türlü bulamadım. Anakartım destekliyor mu? Destekliyorsa slotu nerede yardımcı olabilir misiniz? Acaba ekran kartının altında mı kalıyor?
Bende yeni sipariş verdim Nanokatalog üzerinden ürün elime ulaşınca takıp resmini atarım. Fakat hemen ekran kartının altında olması sebebiyle ısınacağına dair şüphelerim mevcut. 😃

Bende yeni sipariş verdim Nanokatalog üzerinden ürün elime ulaşınca takıp resmini atarım. Fakat hemen ekran kartının altında olması sebebiyle ısınacağına dair şüphelerim mevcut. 😃

Hayırlı olsun o zaman.
SSD ler öyle çok derece ısınmıyor diye biliyorum çok problem olmaz benimde aynı yerde ssd takılı.

Evet arkadaşlar ekran kartının altında kalıyomuş. Taktım çalıştırdım ama vidayla monteleyemedim o vidayı sökecek uygun bir alet bulamadım havada asılı çalışıyor sıkıntı olur mu? :D

Birde ek bir sorum var alakasız ama.

2x8 GB 2400 MHZ
2x8 GB 3200 MHZ ramlerim var.

Sizce oyunlar için 32 GB 2400 MHZ'mi kullanmalıyım yoksa 16 GB 3200 MHZ mi kullanmalıyım?

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar ekran kartının altında kalıyomuş. Taktım çalıştırdım ama vidayla monteleyemedim o vidayı sökecek uygun bir alet bulamadım havada asılı çalışıyor sıkıntı olur mu? :D

Birde ek bir sorum var alakasız ama.

2x8 GB 2400 MHZ
2x8 GB 3200 MHZ ramlerim var.

Sizce oyunlar için 32 GB 2400 MHZ'mi kullanmalıyım yoksa 16 GB 3200 MHZ mi kullanmalıyım?

Öncelikle kesinlikle montele şimdilik öyle çalışabilir ama daha sonra temazsızlık anında problem olabilir riske etmeye değmez eğer sökemedim dediğin şey anakartın üstünde takılı olan yükseltici ise penseyle ucundan sıkıp çevirebilirsin. Öyle çalıştırman pek sağlıklı değil.

Ram konusudan 16GB den fazlası lazım mı acaba şuan için 16GB yeterli. Eğer sadece oyun oynuyorsan vede sistemin ryzen ise 16GB 3200 mhz kullan derim .

Öncelikle kesinlikle montele şimdilik öyle çalışabilir ama daha sonra temazsızlık anında problem olabilir riske etmeye değmez eğer sökemedim dediğin şey anakartın üstünde takılı olan yükseltici ise penseyle ucundan sıkıp çevirebilirsin. Öyle çalıştırman pek sağlıklı değil.

Ram konusudan 16GB den fazlası lazım mı acaba şuan için 16GB yeterli. Eğer sadece oyun oynuyorsan vede sistemin ryzen ise 16GB 3200 mhz kullan derim .

Şu mavi okla gösterdiğim vidayı çıkartamadım hocam sabitlemek için. Ona uygun bi aletim yok.

Bu arada işlemcim ryzen 5 1600 evet, 16 GB 3200 takıyorum o zaman : )

Dosya Ekleri

• 123.png
    123.png
    310,5 KB · Görüntüleme: 170
Şu mavi okla gösterdiğim vidayı çıkartamadım hocam sabitlemek için. Ona uygun bi aletim yok.

Bu arada işlemcim ryzen 5 1600 evet, 16 GB 3200 takıyorum o zaman : )
398747
398749

Tam anlatabildim mi bilmiyorum resimde göstermeye çalıştığım kırmızı blok içerisinde işaretlediğim kısım bir nevi yükseltme aparatı önce onu anakarttaki yuvaya geçiriyorsun sonra üstüne SSD yi oturtruyorsun ve vidalıyorsun SSD anakartan biraz havada kalıyor yani. Bu dediğim parça anakartın üzerinde bağlıysa pense yardımıyla çevirip çıkartıp SSD in uzun 2280 olduğu için son yuvaya takıp üstüne SSD yi takıp en sonda o bağladığın yükselticiye anakart kutusunun içinden çıkan ufak bir yıldız vida var onu takıcaksın. Bu söylediğim vida anakart kutusunda yükseltici ise bazen anakart kutusunda bazende anakartın üzerinde oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı