MSI B350 Tomahawk BIOS güncelleme sonrası açılmama sorunu

SONSUZDAYAK

Kilopat
Daha fazla  
MSI B350 Tomahawk BIOS 1.50'den 1.60 güncellemesini yaptım. Yeniden başlatılıyor yazısını gördükten sonra 10 dakika Windows açılmasını bekledim ama bir türlü açılmadı. Restart attım kapatıp açtım aynı durum devam ediyor. Anakart üzerindeki CPU ve DRAM ışıkları yanmaya başladı yeniden başlatınca güncellemeden sonra. Yardımcı olabilecek var mı?

BIOS'u sıfırlamayı deneyin. Anakartın kitapçığına bakın JBAT1 bölümünü bulun bilgisayar kapalı ve güç kablosu takılı olmadan JBAT1 kısmına tornavidayla 5-10 saniye dokunun BIOS'unuz sıfırlanır sonra sorunsuz açılır.

Hocam ramleri çıkartıp sadece DIMMA2'ye (2. slot) takın açın sonra 2. rami takabilirsiniz. Bu arada 8 pinlik cpu güç bağlantısını kontrol etmeyi unutmayın .

Bilgisayarcıya tamir edilebilecek mi diye gösterdim. Yaptığın BİOS güncellemesinden sonra CPU görmüyor garantiye gönder dedi. Kendisi tamir ederse BİOS kısmındaki parçayı sökmesi gerektiğinden garantiden çıkar dedi. BİOS güncellemesinden sonra CPU görememesi nasıl aciz bir güncellemedir.

Bilgisayarcıya tamir edilebilecek mi diye gösterdim. Yaptığın BİOS güncellemesinden sonra CPU görmüyor garantiye gönder dedi. Kendisi tamir ederse BİOS kısmındaki parçayı sökmesi gerektiğinden garantiden çıkar dedi. BİOS güncellemesinden sonra CPU görememesi nasıl aciz bir güncellemedir.
Bende öyle bir sıkıntı oluşmadı hocam. Bende M-Flash kısmına Display portunu kullanarak giremiyorum. İllaki HDMI kullanacağım. Birde bende cpu ışığı hep yanıyor bir türlü anlam veremedim.

Bende öyle bir sıkıntı oluşmadı hocam. Bende M-Flash kısmına Display portunu kullanarak giremiyorum. İllaki HDMI kullanacağım. Birde bende cpu ışığı hep yanıyor bir türlü anlam veremedim.
Bende de CPU ışığı yanıyordu. Sonra görüntü gelmemeye başladı. Ben de işlemciyle birlikte servise verdim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı