MSI B350M BAZOOKA Athlon X4 950 için BIOS Güncellemesi

Şimdi tekrardan söylüyorum MSİ ve ASUS pc içi donanımlarda sıkıntılı durumdadır. takip ettiğim kadarıyla forumda hep sıkıntılar mevcut şikayetler diz boyu, ASUS ve MSİ anakart ile ekran kartı sıkıntılıdır almayın deriiiiim. Çok kişi bunlardan şikayetçi verim alamamaktan muzdarip.
sizlere kesin tavsiyem anakart ve ekran kartı marka olarak birbirine uyumlu olsun diğerlerinde ise seçici davranın. ben ve çevremde onlarca kullanıcı GİGABAYTE markasından memnun, şahsen ben yıllardır kullanıyom tek sefer arıza ve uyumsuzluk bile yaşamadım. (marka övmüyorum ama bunlar doğrulardır).
Maalesef böyle oluyor da hocam şu an bir yabancı sitede satış danışmanı ile konuştum bios güncelleme olmadan desteklemesi lazım dedi msi ve asus için, sorun ekran kartımda olabilir mi diye düşünmeye başladım.

@sssbbb , işlemciniz her iki anakartın uyumluluk listesinde. Sorununuzun bios sürümü ile ilgili olmadığını düşünüyorum. Sorun ekran kartında da olabilir.Msi anakartda sağüst köşede EZ DEBUG LED' ler var. Bu ledlerden hangileri yanmakta?Ram hangi slota takılı?

On küsür seneden beri GİGABAYTE markasını kullanıyom bana hiç sorun çıkarmadı.Tam 3 kez sistem yükselttim hepsindede uyumlu donanımları kullandım.İyice araştırmadan donanım almayın. Ama her nedense ASUS ve MSİ markaları çok problemli resmen paranı çöp yapıyorlar benim bildiğim
ram modülünde - corsair ve kingston
kasa - thermaltake,corsair,cooler master
anakart - gigabayte
ekran kartı - gigabayte
hdd - samsung,western digital
sıvı soğutma - thermaltake,corsair,cooler master
m.2 ssd - sadece samsung

tercih edilebilir.
Maalesef böyle oluyor da hocam şu an bir yabancı sitede satış danışmanı ile konuştum bios güncelleme olmadan desteklemesi lazım dedi msi ve asus için, sorun ekran kartımda olabilir mi diye düşünmeye başladım.

valla kardeşim maddi durumun yetiyorsa sistemini veya kasa donımlarını değiştir derim.

@sssbbb , işlemciniz her iki anakartın uyumluluk listesinde. Sorununuzun bios sürümü ile ilgili olmadığını düşünüyorum. Sorun ekran kartında da olabilir.Msi anakartda sağüst köşede EZ DEBUG LED' ler var. Bu ledlerden hangileri yanmakta?Ram hangi slota takılı?

hocam anakartı servise bırakıp bios güncellemesi yaptıracağım, serviste de x4 950'yi denettireceğim olmazsa ryzen 3 2200g geçeceğim.

Merhabalar sorunu belki çözmüşsünüzdür ama şöyle söyleyeyim, b350m pro vdh anakartımı servise gönderdim ve bios güncellemesi yaptılar, elime geçtiğinde önce olmadı, sonra tekrar denedim ama nede olsa ısınmaz diye fan takmadım, PC yine açılmadı ama bu sefer aradan bir dakika geçmeden kapandı sorunu anlamadım ve tekrar açtım sonra tekrar kapandı, işlemciye dokununca elim yandı, elimde termal macun olmadığı için araya alüminyum folyoyu 3 kat yaparak koydum ve fanı takıp çalıştırdım, ilk başlattığımda CPU LED yandı ve PC kendine restart attı sonra CPU LED tekrar yandı ve söndü sonra VGA LED yandı ve söndü, sonra PC açıldı ve boot ledi yandı. Beni bios yada boot menüsüne yönlendirdi, anakartta daha Windows 10 kurulu değildi herhalde o yüzden böyle oldu. Bu yazdıklarımdan bir çözüm bulursanız belki yardımcı olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı