MSI B350M Bazooka Sisteme İlave RAM Tavsiyesi

Voltran

Kilopat
Daha fazla  
Yazın kardeşime 4x2 GB Dual RAM bulunan MSI B350M Bazooka Anakartlı sistem toplamıştım. RAM'ler yazın çok pahalıydı. Fiyatların indiğini gördüm.
Adata DDR4 8GB(2x4GB) 3000MHz XPG GAMMIX D10 Siyah Ram (AX4U3000W4G16-DB10) Aldığım RAM'ler bunlardı. Sizce ekstra RAM almak istersem bu şekilde yine Dual mı almalıyım performanslı çalışması için yoksa Single 8 GB RAM almak mı mantıklı olan? Varsa öneri alabilirim. Bu arada RAM fiyatları bu kadar düşmüşken almak mantıklı mıdır yoksa zaten fiyatlar bu şekilde gider mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bu sistemi uzun yıllar kullanacaksanız sizdeki ramleri elden çıkarın, satın. Ondan sonra 2x8 gb kit (16 gb) 3000 mhz alın. Artık oyunlar daha fazla ram istiyor, ileride ne olur bilinmez.🙂

Eğer bu sistemi uzun yıllar kullanacaksanız sizdeki ramleri elden çıkarın, satın. Ondan sonra 2x8 gb kit (16 gb) 3000 mhz alın. Artık oyunlar daha fazla ram istiyor, ileride ne olur bilinmez.🙂
RAM'ler bu kadar ucuzken elden çıkarmak mantıklı değil. Ben alırken bunu 650 TL civarıydı sanırım fiyatı. Şimdi 250 TL civarı indirim mevcut ve elden çıkarsam zarardan başka bişeye yaramaz. O yüzden bunların yanına tavsiye istedim. Elden çıkarmak istemiyorum.

RAM'ler bu kadar ucuzken elden çıkarmak mantıklı değil. Ben alırken bunu 650 TL civarıydı sanırım fiyatı. Şimdi 250 TL civarı indirim mevcut ve elden çıkarsam zarardan başka bişeye yaramaz. O yüzden bunların yanına tavsiye istedim. Elden çıkarmak istemiyorum.
O zaman sizdeki ramlerin aynı model yine 2x4 gb kit olanından alıp 16 gb da yapa bilirsiniz.

Geçmişteki tavsiyelerde aynı model ve özelliklere sahip olması ve single, dual, 3lü veya 4lü, (destekliyorsa) quad olarak belirtilmiş. Genelde dual, destekliyorsa quad, ya da aynı model ve özelliklerde 4'lü olarak tavsiyeler. Sizin anakarta baktım dual destekliyor. Şimdilik bir tane daha aynı model ve özellikteki 4 gb olandan takıp ileride yine aynısından takıp 16 gb yapa bilirsiniz. En başta dediğim gibi ben dual kit 2x8gb 16 gb dan yanayım. Tabii ki tercih sizindir.🙂

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı