MSI B350M Mikrofon Cızırtı Sorunu

mstf19

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni topladığım bilgisayarda kayıt yaparken sürekli cızırtı sesi geliyor. Cızırtı sorunu için birçok çözüm denedim fakat olmadı. Eski bilgisayarımda sorun yoktu. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Tüm sistem ve mikrofonunuzu yazar mısınız? Hangi programı kullanıyorsunuz? Sadece kayıt alırken mi cızırtı oluyor yoksa oyun içinde konuşunca falan da mı oluyor? Sürücüleri güncelleştirebilirsiniz bunların dışında.

Tüm sistem ve mikrofonunuzu yazar mısınız? Hangi programı kullanıyorsunuz? Sadece kayıt alırken mi cızırtı oluyor yoksa oyun içinde konuşunca falan da mı oluyor? Sürücüleri güncelleştirebilirsiniz bunların dışında.
Ses kaydı yapınca cızırtı oluyor oyun içinde denemedim. Kayıt programı olarak Bandicam kullanıyorum. Nvidia GeForce Experience'den kayıt aldım yine aynı sorun.
Sistemim
  • İşlemci : AMD Reyzen 5 1600
  • Anakart : MSI B350m Gaming Pro
  • Ram : GSKILL 8GB RipjawsV DDR4 3000MHz CL15
  • Ekran Kartı : Nvidia MSI GTX 150 Ti Gaming X 4 GB
  • İşletim Sistemi : Windows 10 Pro 64 Bit
  • Harddisk : Seagate Barracuda 3.5" 1TB Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm
  • SSD : Samsun Evo 850 250 GB
  • Güç Kaynağı : EVGA 650 Watt 80+ Bronz
  • Mikrofon : Snopy Rampage SN-R4

Dostum ses yazılımını yükledin mi? Güncel işletim sistemi kurmuşsundur umarım.
Windows 10 Pro yüklü driver olarak Realtek Hd Audio kurulu.
Oyun içinde de dene ama çok çok ve çok büyük bir ihtimalle sorun mikrofondan.
Bügün diğer bilgisayarımda denedim hiçbir sıkıntı çıkmadı gayet güzel kayıt yapıyor ve cızırtı sesi yoktu.

Oyun içinde de dene ama çok çok ve çok büyük bir ihtimalle sorun mikrofondan.
Usta anakartın parça değişimi oldu fakat cızırtı devam ediyor sizce priz kaynaklı olabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı