MSI B350M PRO VD PLUS 3.5mm jak cızırtı ve dip ses sorunu

Vasc

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Anakarta herhangi bir kulaklık takılınca ses alamıyorum. Aldığım zamanlar ise 10 dakika net ses alıp sonra çok şiddetli cızırtılar ve dip sesler gelmeye başlıyor, kullanamıyorum. Hem bilgisayar kulaklığıyla hem de telefon kulaklığıyla denedim aynı sorunlar mevcut. Hatta bilgisayarın ne önüne ne de arkasına kulaklık takmamama rağmen bilgisayar kulaklık algılıyor, bazen temassızlık oluyor yani algıladığı gözüküyor ve ses işareti kırmızı çarpı oluyor. Bunun hızlı bir şekilde olduğunu düşünün. Anakart başıma bela oldu şimdiye kadar 3 kere servise gönderdim. En sonuncusunda anakart değişti bu sefer de anakartın altındaki soğutucu braketini yollamamışlar üstelemedim bende. Her neyse anakartın ses portları mı bozuk yoksa bilgisayarın ki mi? Çünkü bir şey takılı olmadığı halde algıladığını söylediğim port ön porttu ses ayarlarından baktığımda. Kulaklık gidip gidip geliyordu anlık hızlı bir şekilde. Tekrar servise göndermeli miyim anakartı? Malum sınav haftası ve zaten pek fazla girmiyorum bilgisayara. Anakartın modeli de şöyle;

MSI B350M PRO VD PLUS

Görüşlerinizi bekliyorum.

Ön portların anakart bağlantısını kesin, sorun olmuyorsa ön portlardan kaynaklanıyor demektir.
Sadece ses portlarınınkini kesicem demi, USB'ler kalıcak.
Ön portların anakart bağlantısını kesin, sorun olmuyorsa ön portlardan kaynaklanıyor demektir.
Hocam şuan HD AUDİO kablosunu çıkarttım anakarttan. Şuan ses alıyorum, fakat uzun sürede bir şey olur mu bilmiyorum, olursa yazarım. Sorun ön portlarsa ne yapmam gerekiyor?
Sadece ses portlarınınkini kesicem demi, USB'ler kalıcak.

Hocam şuan HD AUDİO kablosunu çıkarttım anakarttan. Şuan ses alıyorum, fakat uzun sürede bir şey olur mu bilmiyorum, olursa yazarım. Sorun ön portlarsa ne yapmam gerekiyor?

Ekleme: Oyunlarda cızırtı sorunu devam ediyor maalesef. Sorunu hala anlayabilmiş değilim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı