MSI B350M PRO-VD Plus BIOS güncelleme sonrası siyah ekran sorunu

Sarı Kanarya

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Kullandığım MSI B350M PRO-VD PLUS isimli anakart modeline dün Technopat videoları izleyerek, BIOS güncellemesi yaptım.

İzlediğim video
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu aşamaya kadar sorunsuz bir şekilde geldim.
405193

Bu bölüm %100 olduktan sonra, sistem kendini yeniden başlattı ve yaklaşık 20 dakika boyunca hiç görüntü gelmedi. Son çare olarak, sistemi kapattım ve tekrar açtım. Görüntü yine aynıydı yani siyah ekran hep.

İndirdiğim sürücü sayfasının linki: Destek: B350M PRO-VD PLUS | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye
İndirdiğim sürücü:
405198

Anladığım kadarı ile yüklediğim sürücüler doğru. BIOS pilini söktüm, sonra geri taktım ve yine hata düzelmedi. Ne yapmam gerekir? Teşekkürler.

Dostum aynı sorun benim başıma da geldi. Garantiye yolladim, daha önce de olmuştu. BIOS yazıp geri gonderiyorlar. Herhangi bir ücret talep etmiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada yazan işlemcilerden birini kullanıyor musun?
Sistem özelliklerini neden yazmadın?
POST ekranı gelmiyor mu?
Farklı monitöre takmayı denedin mi?
Fanlar vb. çalışıyor mu?
Cmos reset denedin mi?
RAM'leri çıkarıp tekrar takıp denedin mi?
Hangi sürümden hangi sürüme güncelledin?

Buna sorunu ben de yaşadım. Ne yaparsaniz yapın ekrana hiçbir sekilde görüntü gelmiyor. Bir nevi BIOS çökmüş gibi. Bilgisayar normal sekilde çalışıyor ama görüntü olmuyor. Eger sistemde bir de Ryzen islemci varsa onboard görüntü de alınamıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı