MSI B350M PRO-VD PLUS sistemde 3000 MHz CL16 RAM çalışmıyor

atakan359

Hectopat
Daha fazla  
Bugün aldığım RAM elime ulaştı. 8GB CL15 3000 MHz olan RAM'ime ek olarak tek farkı CL16 olan RAM takviye ettim. Tamamen aynı marka ve aynı hızdalar, dediğim gibi tek farkı CL16 olması. Araştırdım forumda bir sıkıntı olmayacağını okuyunca ben de satın aldım fakat bilgisayarım hiçbir şekilde çalışmadı, CL16'yı tek takmayı da denedim yine olmadı. Sorunum ne olabilir?

Sistemim:
  • MSI B350M PRO-VD PLUS AM4 Anakart
  • AMD Ryzen 5 1500X Soket AM4 3.5GHz - 3.7GHz 16MB 65W 14nm İşlemci

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tek takıldığında da çalışmıyorsa RAM'de problem olabilir.
BIOS güncel değilse güncelleyip deneyin. Yine çalışmaz ise, iade veya değişim talep edin.
BIOS güncel değilse güncelleyip deneyin. Yine çalışmaz ise, iade veya değişim talep edin.

Çözüm
Merhaba, korkulan olmadı. Meğer BIOS'um güncel değilmiş. Hatta baya eskiymiş. Aynı RAM'ın CL15 yani daha iyi versiyonunu çalıştırıyorken CL16 versiyonunu çalıştırmaması garibime gitmişti. BIOS'umu güncelledim ve şuan sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum, teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı