MSI B360 ATX vs MSI MAG Z390M

BurakAcar

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Şu an Z390M aldım ama micro anakartmış sonradan gördüm, iptal edip B serisi mi alayım yoksa bu anakart iyi mi sizce?

Kasam: Corsair Carbide Spec Alpha bu kasaya micro uyar mı ATX yaziyor kasada çünkü.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle işlemciniz nedir?. Atx kasaya M-atx tabiki uyar fakat kasa içinde biraz küçük durur, Yani micro atx anakart Atx anakarta göre daha küçüktür ve model, den model,e bazı kısıtlamaları vardır daha az usb portu falan gibi. İşlemciniz K serisi ise veya ilerde K serisi bir işlemci alıp overlock etmek isterseniz elinizdeki anakart buna müsait. Fakat overlock ile işim olmaz derseniz atx bir b360 veya 365 çipsetli bir anakart alabilirsiniz elinizdeki anakart, a göre daha ucuz olur ama overlock yapılamaz. Yani özetle elinizdeki anakart b360 serisine göre daha iyi bir anakart, işlemcinize göre seçim yapmanız daha doğru olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı