MSI B360 Gaming Aegis 3 8 MacOS kurulabilir mi?

whytfnot

Hectopat
RAM
Kingston 2x16 GB, 2400mhz, 14.0 clocks
Ekran kartı
NVIDIA Geforce GTX 1060 6GB, GP106-400
Anakart
Micro-Star MS-B9181
İşlemci
Intel Core i5 8400, Coffee Lake
Sistemim yukarıdaki gibi.

Şu an Windows 11'i çift ekranda kullanıyorum. macOS kurmak çok istiyorum ama ekran kartını tanıtabilir miyim ya da çift ekranı kullanmaya devam edebilir miyim emin olamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi Sosyaller.

Intel GPU ile evet kullanabilirsin güncel sürümler için.
Teşekkür ederim. Peki High Sierra ile ekran kartımı tanıtabilir miyim? Ek olarak tanıttıktan çift ekran sonra kullanabilir miyim? Aslında sürümüne çok takılı değilim. Amacım ekran kartını tanıtıp 3-5 oyun da oynayabilmek. Ve 2. ekranı kullanabilmek.

Son düzenleme:
Evet H.S ile kullanabilirsin, daha yeni sürümler ile'de kullanabilirsin yamalar ile ayrıca.
Oyun için açıkcası Win daha iyi bence. İstersen ilk H.S kullan hem deneyim olur size. Duruma göre Nvidia istersen daha yeni sürümler ile yamalar ile deneriz ama grafiksek sorunlar olur.

Evet H.S ile kullanabilirsin, daha yeni sürümler ile'de kullanabilirsin yamalar ile ayrıca.
Oyun için açıkcası Win daha iyi bence. İstersen ilk H.S kullan hem deneyim olur size. Duruma göre Nvidia istersen daha yeni sürümler ile yamalar ile deneriz ama grafiksek sorunlar olur.
Aslında genelde iş yapıyorum çok nadir oyun oynuyorum. Ama oynamak istediğimde açabileyim diye öyle söyledim. Çok uzun süreler oyun oynamadığım için buglanma vs sorun olmaz sanırım. Deneyeceğim, takıldığım yerde yazarım. Çok teşekkür ederim.

Tekrardan merhaba,
Masaüstü yerine laptoba kurmaya karar verdim. Aşağıdaki linkteki model bir laptobum var.

Bunda MacOS'u sorunsuz çalıştırabilir miyim? Resmi olarak Wi-Fi kartı desteklenmiyor sanırım ancak bir github reposu paylaşmışsınız onunla yapabilirim sanırım. Yine de emin olmak istiyorum. Düşünceniz nedir?

Son düzenleme:
CPU modeli sanırım 12. nesil ıntel CPU. Öyle ise maalese destek yok. Değil ise CPU net modelini belirt.
R7 5700u cpu modeli. Redditte sorduğumda ekran kartı işlemciden gelen düz radeon rx olduğu için donanım hızlandırma kullanamazsın ve hantal olur dediler. Aslında bir merakla giriştim am eğer olmuyorsa zorlamanın bir anlamı yok. Diğer türlü linux kurmayı düşünüyorum.

R7 5700u cpu modeli. Redditte sorduğumda ekran kartı işlemciden gelen düz radeon rx olduğu için donanım hızlandırma kullanamazsın ve hantal olur dediler. Aslında bir merakla giriştim ama eğer olmuyorsa zorlamanın bir anlamı yok. Diğer türlü linux kurmayı düşünüyorum.

O işlemci için maalesef beklemek gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı