MSI B40M Pro-VDH anakarta hangi M.2 SSD türü tercih edilmeli?

Steven Gerrard

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, M.2 SSD almak istiyorum. Fakat bilgimin olmadığı bir konu olduğundan sizlere danışmak istedim.
Anakartım MSI B460M Pro-VDH Wi-Fi üzerinde iki adet M.2 SSD yuvası var (görsellerde mevcut). Anlamadığım kısım bu yuvalardan biri daha kısayken diğeri daha uzun.
1- Uzun olan için ne tür bir SSD tercih etmem gerekiyor? Kısa olan için ne tür bir SSD tercih etmem gerekiyor?
2- PCI-e 3.0 destekleyen anakartıma 4.0 SSD takarsam çalışır mı?
Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Dosya Ekleri

• ssd.png
    ssd.png
    31,8 KB · Görüntüleme: 9
  • ssd1.png
    ssd1.png
    983,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
2- PCI-e 3.0 destekleyen anakartıma 4.0 SSD takarsam çalışır mı?

Çalışır, ama hız konusunda darboğaza uğrar ve 4.0 destekli bir sisteme geçmedikçe verilen paraya değmeyecektir.

1- Uzun olan için ne tür bir SSD tercih etmem gerekiyor? Kısa olan için ne tür bir SSD tercih etmem gerekiyor?

Onlar farkı uzunluklar için farklı destekler, SSD'ler 22mm genişlik ve 30, 42, 60, 80, 110mm olarak 5 farklı uzunlukta değişiyor. En yaygın uzunluk ezici bir üstünlük ile 80mm uzunluktur. Anakartta 42'den 110mm'ye kadar SSD takabilirsiniz, gerçi alacağınız SSD çok yüksek ihtimal 2280 olacağından uzunluğa bakmanıza gerek yok.

Çalışır, ama hız konusunda darboğaza uğrar ve 4.0 destekli bir sisteme geçmedikçe verilen paraya değmeyecektir.

Onlar farkı uzunluklar için farklı destekler, SSD'ler 22mm genişlik ve 30, 42, 60, 80, 110mm olarak 5 farklı uzunlukta değişiyor. En yaygın uzunluk ezici bir üstünlük ile 80mm uzunluktur. Anakartta 42'den 110mm'ye kadar SSD takabilirsiniz, gerçi alacağınız SSD çok yüksek ihtimal 2280 olacağından uzunluğa bakmanıza gerek yok.
Piyasadaki satılan çoğu ssd'nin boyutu uzun olanla aynı değil mi hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı