MSI B450-A Pro Soğutucu Plastiği Eksik

mefkan24

Centipat
Bugün yeni bilgisayarımın montajı için işlemlere başlamak üzereydim, ilk başta BIOS flashback özelliğini kullanarak MSI B450-A PRO anakartımın BIOS'unu yükselttim. Böylece artık anakartı Ryzen 5 3000 serisi işlemcilerle de kullanabilecektim. İşlemciyi güzelce yerleştirdim ve sıra işlemci fanına geldi. Hayatımda hiç başıma gelmeyen bir şey geldi. İşlemci fanının oturması gereken alt kısımda hiçbir şey yok. Technopat YouTube kanalında bir videoda da izledim, başka montajlara da baktım ilk önce plastik sökülüp işlemci fanı alt kısma vidalanıyor fakat ne plastik var ne de başka bir şey. Tam olarak anlatamamış olabilirim o yüzden lütfen alttaki fotoğrafa bakın. Ürünü Amazon US üzerinden aldığım için şu an geri gönderip uzun süre beklemek istemiyorum. Nasıl çözebilirim bu sorunu? Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

70872513_3067060260034563_6861101974939500544_n.jpg

Yardımcı olabilecek yok mu ? Türkiyede bunu nasıl temin edebilirim, 2.elcilerde veya elektronikçilerde var mıdır ?

Son düzenleyen: Moderatör:
AliEkspress'de satılıyor hocam o aparat. Aynı sorun bende servisten geri aldığımda olmuştu. AliEkspress'den aldığımın montajı zordu hatta bir ara olmuyor diye bırakacaktım. Lakin az daha uğraşınca oldu. Yanlış hatırlamıyorsam 15 gün gibi bir sürede gelmişti. Eğer bu kadar beklerim diyorsanız link bırakabilirim. Ben o süre içerisinde kasayı yan kullanmıştım.

Bozuk bir AM4 anakart alın, ondan çıkacaktır. Ürünün böyle satılması skandal yalnız. Kullanılmış ürün almışsınız.
AliEkspress'de satılıyor hocam o aparat. Aynı sorun bende servisten geri aldığımda olmuştu. AliEkspress'den aldığımın montajı zordu hatta bir ara olmuyor diye bırakacaktım. Lakin az daha uğraşınca oldu. Yanlış hatırlamıyorsam 15 gün gibi bir sürede gelmişti. Eğer bu kadar beklerim diyorsanız link bırakabilirim. Ben o süre içerisinde kasayı yan kullanmıştım.
Çok teşekkürler basit bir vida ve somun ile hallettim.

Bu anakarta uyumlu daha iyi işlemci soğutucu aldım (Dark Freezer X94bl) ama uyum sağlamadı. Vidalayacağım yerler uymuyor. Benim neye göre soğutucu almam lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı