MSI B450 anakarta Windows 10 UEFI kurulmuyor

SerdaR18

Kilopat
Yer
Çankırı
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem
Bilgisayar anakart ve işlemcim yeni geldi garantiden değişim oldu bende M.2 SSD alarak sistemi yeniden kurmak istedim. Yalnız UEFI kuramıyorum. Rufus ile GPT şeklinde USB belleğe kurulum yaptım. Başlangıçta F11 ile Boot menü de UEFI ve başında UEFI yazmayan USB bellek seçeneklerim çıkıyor fakat UEFI tıkladığım an ekran gidip geliyor Boot menüye tekrar dönüyor. Bu işlem 1 sn kadar sürüyor. BIOS güncelledim her şeyi denedim yapamadım.
Yardımcı olur musunuz?
Anakart modelim MSI B450 PRO VDH Plus.

Tamam hocam. Rehberi takip edip tekrar yapmayı deneyin. Belki, ufak bir hata olmuştur.

BIOS'a girebiliyorsanız BIOS ayarlarını sıfırlayın, UEFI olarak ayarlı olduğundan emin olun (boot bölümünde bulabilirsiniz bu ayarı). SSD'nizin GPT şeklinde biçimlendirilmiş olduğundan da emin olun.

Daha ayrıntılı açıklama için bu konuya göz atabilirsiniz:

BIOS'a girebiliyorsanız BIOS ayarlarını sıfırlayın, UEFI olarak ayarlı olduğundan emin olun (boot bölümünde bulabilirsiniz bu ayarı). SSD'nizin GPT şeklinde biçimlendirilmiş olduğundan da emin olun.

Daha ayrıntılı açıklama için bu konuya göz atabilirsiniz:

Harddiskler gpt normal windows kurmak isteyince harddiskler görmüyor bios komple güncelledim
Sorun halloldu usb laptop da hazırladım aynı şekilde sorun çözüldü

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı