MSI 870-45 anakarta UEFI Windows 10 yükleme

PODOLOG

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli izmit
Daha fazla  
Meslek
Hemşirelik
Arkadaşımın PC'si günümüze göre bayağı bir eski kaldı ve biz de güncelleyip hızlandırmak istiyoruz. Şuan ki sistemi:
-8192 MB 1333 MHZ Kingston RAM
-AMD Phenom II X4 3.0 GHZ İşlemci
-870 C45 MSI Anakart

Ben ISO dosyasını rufus ile yazdırıp UEFI Win10 belleğimi hazırladım, ertesi gün yeni RAM'ler ve SSD'si geldi. Montajladık ve Win10 atmak için BIOS'a girdik. 1. aygıtı USB seçtim daha sonra kaydettim PC'ye res attık, geri açılırken 4 tane bip sesi geldi(Timer Hatasıymış.) ve siyah ekranda kaldı. RAM'leri söküp taktık neyse bayağı uğraştıktan sonra PC'yi yeniden açmak için tuşa bastığımda bir anda HDD'ye giden sata güç kablosu eriyip duman çıkarttı, bir telaş bir korku hemen kestik elektriği tabi demontaj yaptık HDD'yi. Bir daha da korkudan takmadık. :D

SSD'ye kurmak için tekrar açtığımızda 4 bip sesi hatası verip siyah ekranda kalıyordu yine, BIOS pilini söküp tekrar taktık sorun ortadan kalktı. BIOS'a girip tekrardan ayarlara baktık kaydedip çıktık, internetten ve YouTube'den araştırmalarım sonucu herşeyin doğru olduğu kanaatine vardım. Fakat bir sorun oldu, Win yükleme ekranı geleceğine bu ekran geliyordu imleç yanıp sönüyordu.
cats.jpg

UEFI windows'mu kabul etmiyor yoksa ben belleği hazırlarken bir eksiklik mi yaptım? PC'yi gece açık bırakmıştım Windows indirirken acaba ondan kaynaklı bir eksiklik olmuş olabilir mi? Güncel sistemler kurdum arkadaşlarıma ve Windows'larını ben yükledim ama eski anakarta hiç atmamıştım. Yardımınıza ihtiyacımız var bu yüzden. :)

Öncelikle anakartın uefi desteği olmadığı yazıyor internet üzerinde. İkinci olarak taktığınız ssd yi bios ya görebiliyormusunuz?

Öncelikle anakartın uefi desteği olmadığı yazıyor internet üzerinde. İkinci olarak taktığınız ssd yi bios ya görebiliyormusunuz?
Görebiliyorum SSD'yi. Fakat SATA2 olarak çalışacakmış. Sorun yok. Arkadaşın HDD ölüydü zaten KB'lar ile taşıma yapıyordu. UEFI desteği yoksa hangi windows sürümünü nasıl indirmem gerekiyor?

İstediğiniz windows sürümünü yine rufus ile legacy modda yazdırıp kurabilirsiniz. İnternette bunun için kaynaklar mevcut.

İstediğiniz windows sürümünü yine rufus ile legacy modda yazdırıp kurabilirsiniz. İnternette bunun için kaynaklar mevcut.
YouTube'den izleyerek MBR seçeneğini seçtim ve rufus ile belleği hazırladım. Umarım doğru şekilde yapmışızdır sorunsuz şekilde kurulur...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı