MSI B450 anakartlara ne zaman AGESA 1.2.0.7 sürümü gelecek?

Ersin Zor

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM
G.Skill RipjawsV 8Gb 3000 MHz CL16 RAM
İşlemci
R5 1600 AF
MSI B450M Pro VDH Max anakart kullanıyorum. Zaten halihazırda beta BIOS çıktı. Ben beta BIOS'a güncelleme yaptım, 2-3 gün sonra sistem ekran vermemeye başladı, ben de garantiye gönderdim. EZ Debug LED'de ise sorun gözükmüyor, sorunsuz geçişini yapıyor, klavyenin, farenin ve kulaklığın ışıkları yanıyor. Herhalde monitör bozuk dersin ancak diğer sistemime taktım sorun olmadı. Sorun büyük ihtimal BIOS ile alakalı. Anakart garantiden çıktı ve BIOS Beta'dan normal BIOS'a geri yüklendi.

Yukarıya okumaya üşenirseniz anlarım. MSI B450 anakartların normal (beta olmayan) AGESA 1.2.0.7 BIOS sürümü ne zaman gelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde ses daha da az çıkarken DTS kurunca bir miktar daha yükseliyor.

MSI B450M Pro VDH Max anakart kullanıyorum. Zaten halihazırda beta BIOS çıktı. Ben beta BIOS'a güncelleme yaptım, 2-3 gün sonra sistem ekran vermemeye başladı, ben de garantiye gönderdim. EZ Debug LED'de ise sorun gözükmüyor, sorunsuz geçişini yapıyor, klavyenin, farenin ve kulaklığın ışıkları yanıyor. Herhalde monitör bozuk dersin ancak diğer sistemime taktım sorun olmadı. Sorun büyük ihtimal BIOS ile alakalı. Anakart garantiden çıktı ve BIOS Beta'dan normal BIOS'a geri yüklendi.

Yukarıya okumaya üşenirseniz anlarım. MSI B450 anakartların normal (beta olmayan) AGESA 1.2.0.7 BIOS sürümü ne zaman gelir?

BIOS gibi önemli bir durumda bence beta kurmayın. Zaten 1.2.0.7 betaymış. Sisteme zarar verme riski olabilir siz neden acele edip yüklediniz? Bir sorun mu vardı öncekinde?

BIOS gibi önemli bir durumda bence beta kurmayın. Zaten 1.2.0.7 betaymış. Sisteme zarar verme riski olabilir siz neden acele edip yüklediniz? Bir sorun mu vardı öncekinde?
AMD CPU'lu sistemlerde fTPM aktifken anlık stutter'a neden oluyor, AGESA 1207 de bunu çözüyor.

AMD CPU'lu sistemlerde fTPM aktifken anlık Stutter'a neden oluyor, AGESA 1207 de bunu çözüyor.

Evet bende de var bende bekliyorum ama MSI yapmamış herhangi bir uyarı şimdi sitesini kontrol ettim ASUS benim anakartım ve beta BIOS var ama uyarı da var sisteminize bir zarar gelirse bundan sorumlu değil vs. Diye. MSI gibi bir firma için büyük bir eksiklik bence.

Bende ASUS TUF B350M Plus için bekliyorum 2 BIOS yayınlandı 2side beta.

Evet bende de var bende bekliyorum ama MSI yapmamış herhangi bir uyarı şimdi sitesini kontrol ettim ASUS benim anakartım ve beta BIOS var ama uyarı da var sisteminize bir zarar gelirse bundan sorumlu değil vs vs diye. MSI gibi bir firma için büyük bir eksiklik bence.
Maalesef, öyle ama MSI'da da yığınla AM4 anakart olduğundan hepsinin eksiksiz testleri zaman alıyordur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı