Çözüldü MSI B450 CPU ışığı sönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CikiBavyer

Kilopat
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.
Corsair H100X sıvı soğutucuyu bugün edindim. Aklımda soru var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda olduğu gibi Radyatördeki fan bağlantısını SYS_FAN'lardan herhangi birine taktım ve pompa fanını CPU_FAN'a taktım ama sorun şu ki, anakartımın CPU ışığı yanıyor (Anakartım MSI B450 Tomahawk Max), daha sonrasında pump_fana taktım ama yine aynı şekilde CPU ışığının yandığını ve sönmediğini gördüm. Bu bana bir sorun yaratır mı? Bu ışığı nasıl giderebilirim?

BIOS'ta hani fan ayarını yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Konumu düzenleyen modoratör ikinci sorumu eklememiş buradan sorayım. BIOS'da hangi fan ayarını kullanmalıyım PWM mi DC mi? Bu sorunun cevabını da verirseniz sevinirim.

Ryzen 5 5600X.

5.nesil işlemcilerde o sorun vardı fakat performansa etkisi yok. Yeni BIOS yayınlandı. Ona güncelleyin geçecek.

2.soruya gelirsek fan 4 pinliyse PWM 3 pinliyse DC seçin.
Konumu düzenleyen modoratör ikinci sorumu eklememiş buradan sorayım. BIOS'da hangi fan ayarını kullanmalıyım PWM mi DC mi? Bu sorunun cevabını da verirseniz sevinirim.

Ryzen 5 5600X.

5.nesil işlemcilerde o sorun vardı fakat performansa etkisi yok. Yeni BIOS yayınlandı. Ona güncelleyin geçecek.

Çözüm

Çok teşekkür ederim BIOS'u güncelledim ve durum düzeldi. PWM modu seçtim bu şekilde kalsın mı yoksa PWM modda iken bir de "Smart Fan Mode" açayım mı?

Bu arada bu radyatör fanı için Pompa fanının ucu 3 pinli idi onu değiştiremiyoruz sanırım

pwm.jpeg

Çok teşekkür ederim BIOS'u güncelledim ve durum düzeldi. PWM modu seçtim bu şekilde kalsın mı yoksa PWM modda iken bir de "Smart fan mode" açayım mı?

Bu arada bu radyatör fanı için pompa fanının ucu 3 pinli idi onu değiştiremiyoruz sanırım.

Eki Görüntüle 1118214

Smart fan mode açarsanız kendiniz de fan ayarı yapabilirsiniz. Tercihim kendinizin ayar yapması yoksa tam devirde sürekli çalışabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı