MSI B450 GAMING Plus 3. nesil için BIOS güncelleme

En üstteki 7B86V1A BIOS'u indirip adını MSI. ROM olarak değiştirip FAT32 olan bir USB'ye atacaksın. Sonra anakarttaki işlemci ve 24 pin güç girişini takıp, USB'yi de kullanma kılavuzundaki BIOS Flash için kullanılan USB portuna (genelde dugmenin hemen yanındaki olur) takıp düğmeye basacaksın. Işık söndüğünde iş bitmiş demektir.

Söylediğini gibi yaptım hocam sağ olun şimdi tek gereken işlemcinin kargoyla gelmesi.
En üstteki 7B86V1A BIOS'u indirip adını MSI. ROM olarak değiştirip FAT32 olan bir USB'ye atacaksın. Sonra anakarttaki işlemci ve 24 pin güç girişini takıp, USB'yi de kullanma kılavuzundaki BIOS Flash için kullanılan USB portuna (genelde dugmenin hemen yanındaki olur) takıp düğmeye basacaksın. Işık söndüğünde iş bitmiş demektir.

Söylediğiniz gibi yaptım hocam işlemci geldiğinde deneyeceğim inşallah sorunsuz olmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yav videoyu falan izlemediğin ne kadar belli. Görüntü gelmesine falan gerek yok. Sen sadece içinde güncel BIOS olan USB'yi takıp düğmeye basacaksın. Anakart otomatik güncelleyecek.
Merhaba hocam ben yaptım da anakart üzerindeki ışık sadece 3 defa yanıp sönüyor, sonra duruyor. İşlem tamam mıdır video da baya yanıp sönüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı