MSI B450 Gaming Plus Max - RTX 4070 Ti Super uyumlu mu?

Bütçe
45 bin

Joseph89

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi MSI B450 Gaming Plus Max anakart ile RTX 4070 Ti / Ti Super'in uyumunu merak ediyordum. Ryzen 5 2600 işlemci ve güç kaynağı da Cougar'ın stx adlı 700 watt diye hatırlıyorum. RAM de 16 GB. Çok fazla oyun oynamaya zaman bulabilen biri değilim o yüzden yılda belki 3 -5 oyun ilgimi çok çekerse oynamak isterim. Daha çok Blender için 3D modelleme ve animasyon alanında kullanacağım. Bu bileşenlerle oyun tarafında darboğaz olacağını biliyorum. Peki oyun tarafını bir kenara bırakırsak bu mevcut bileşenlerle birlikte 3D işlerde kullanabilir miyim? ASUS Pro art RTX 4070 Ti Super düşünüyorum. Sizce bu kartla kullanılabilir mi? İşlemciyi daha sonra değiştirmeyi düşünüyorum. Zaman ayırıp görüş belirten tüm arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden.

Anakart ile uyumlu. ASUS alacağına Galax al 33 bin liraya. Kalan 12 bin lira ile de 5800x3D alırsın.
Cevap için teşekkür ederim. Galax hiç kullanmadım. ASUS ürünleri daha pahalı evet ama zamanında gidip Sapphire marka AMD RX 590 gibi bir ekran kartı almakla büyük bir hata yaptığım için bilmediğim markalara pek sıcak bakamıyorum maalesef. Yine de teşekkür ederim.

Cevap için teşekkür ederim. Galax hiç kullanmadım. ASUS ürünleri daha pahalı evet ama zamanında gidip Sapphire marka AMD RX 590 gibi bir ekran kartı almakla büyük bir hata yaptığım için bilmediğim markalara pek sıcak bakamıyorum maalesef. Yine de teşekkür ederim.

Bilmediğin markalar olması pek önemli değil. NVIDIA partnerlik anlaşması yapmış gayet güvenilir firmalar bunlar. Gayet iyi markadır Galax.

Geri
Yukarı