MSI B450 GAMING Plus Max Sistem fanları BIOS'da gözükmüyor

Seyitbeyler

Hectopat
Selamlar,
Sistemi başarıyla toplayıp kurdum ama bir türlü fanların hızını göremiyorum BIOS'da ve bunun sebebinin ne olduğunu bilmiyorum. Fanlarım 6 pin ve kontrolcüye bağlı.
Kasa: Aerocool Aero One Eclipse.
Anakart: MSI B450 GAMING Plus Max.

Bende de 6 pinli ve kontrolcüye bağlı daha önce konu açmıştım ama olamıyacağını öğrendim 6 pinli kablolar kendi kontrolcüsüne bağlanabiliyormuş beki sizde farklıdır durum.

Teşekkür ederim. Çok saçma olmuş sonuçta fanları kontrol edemiyorum galiba setini alıp kumandayla kontrol etmem gerekecek.

Bende öyle yapmak zorunda kaldım kasayı hazır almıştım önemsemedim ama sonradan çok başım ağrıdı şimdi 6 pinli kontrolcü buldum PWM destekli Aerocool marka onun gelmesini bekliyorum onunla çözebilirim diye düşündüm. Set olarak satılıyor 3 adet fan ve kontrolcüsü mevcut uzaktan kumanda da var iki fanı kasanın üstüne egzoz yapacağım kalan 1 fanda yedek olarak durur.
HB ürün bu.

Son düzenleme:
Bende öyle yapmak zorunda kaldım kasayı hazır almıştım önemsemedim ama sonradan çok başım ağrıdı şimdi 6 pinli kontrolcü buldum PWM destekli Aerocool marka onun gelmesini bekliyorum onunla çözebilirim diye düşündüm. Set olarak satılıyor 3 adet fan ve kontrolcüsü mevcut uzaktan kumanda da var iki fanı kasanın üstüne egzoz yapacağım kalan 1 fanda yedek olarak durur.
HB ürün bu.
Açıkcası ben aynı fanlardan almayı düşünüyorum uyumlu olmaları açısından ayrıca yanlış hatırlamıyorsam ekran kartının altına da fan yerleştirebiliyorsunuz bu kasada. Yani bir fanınız boşuna yedekte durmasın.
Aero-One-Eclipse-Infographic700x700px-8.jpg

Açıkcası ben aynı fanlardan almayı düşünüyorum uyumlu olmaları açısından ayrıca yanlış hatırlamıyorsam ekran kartının altına da fan yerleştirebiliyorsunuz bu kasada. Yani bir fanınız boşuna yedekte durmasın.Eki Görüntüle 539214

Benim kasa bu değil ama yine 6 pinli ama Rampage RMC 2019 orada boşluk varmı bakacağım birazdan, bilmiyorum ben sadece kontrol ünitesi için alıyorum aslında.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı