MSI B450 Mortar Max BIOS güncelleme

xthedo

Centipat
Merhabalar. Yeni bir sistem toplamak üzerim birkaç eksik parçam bu hafta içi elime ulaşmış olacak. Anakartım başlıkta belirtmiş olduğum gibi B450 mortal Max. Windows'u kurmadan evvel BIOS güncellemesimi yapmalı yoksa flash BIOS butonuyla güncelleme yapıp Windows'u öyle mi kurmalı. Bazı yerlerde önce Windows'u kuruncu Windows'un RAM ve benzeri garip hatalar verdiğini söyleyenler gördüm. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce BIOS güncelleyip sonra Windows kurmalısın. Daha detaylı bilgiler için Recep Baltaş bir rehber hazırlamıştı gözatmanızı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üzerinde gelen Bios ve yükselteceğiniz Bios sürümlerinin ayrıntılarına bakın hata düzeltmesi yoksa boşa yükseltme ile uğraşmayın windows kurulumu yapıp kullanın. Yükseltmek istiyorum derseniz Bios flash button kullanarak yükseltme yapıp sonra windows kurmanızda fayda var. B450 tomahawk max kullanıyorum windows varken güncelleme yaptığımda klavye çalışma sorunu yaşamıştım. Flash button ile yükseltme yapıp temiz windows kurulumu yaparak sorunu çözmüştüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı