MSI B450 Tomahawk Max BIOS güncelleme

ÖmerYasar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakartım MSI B450 Tomahawk Max kartı yeni aldım. BIOS güncellemesi yapacağım lakin hangi sürümü yükleyeceğim? Kullanmış olduğum sürümden sonra çıkan bütün güncellemeleri tek tek mi yapacağım, yoksa son sürümü yüklemem yeterli mi?

158853395565278015405.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O hususta ne yazık ki bir bilgim yok yanlış yönlendirmekte istemem. Daha iyi bilen birinden yardım alırsanız çok daha sağlıklı olur.

Ekran kartım BIOS güncellemesi yapmadan önce 1960-75 hatta 1985 MHz’lere çıkarken son BIOS güncellemesinden sonra 1875 MHz’lerde kaldı. Benim bildiğim kadarıyla BIOS güncellemek ekran kartı ayarlarını etkilemez ama ne yazık ki böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Afterburner programının OC scanner kısmından otomatik overclock yaptım şimdi en fazla 1935’lere çıkıyor yalnız şöyle bir sorun oluştu ekran kartı sıcaklığım 20 dakikalık “Control” oyunu deneyimi sonunda 82 derecelere çıkıyor. Üstelik ekran kartım MSI 1660 Ti Gaming X modeli olduğu halde. Sistemi toplayalı henüz 6 ay oldu.

Peki son güncelemeyi kaldırıp değerlere baktınız mı sonuçta ekran kartınız gayet iyi bir model bayağı yüksek derece vermiş.

Peki son güncelemeyi kaldırıp değerlere baktınız mı sonuçta ekran kartınız gayet iyi bir model bayağı yüksek derece vermiş.
Eski bios yüklemek son bios sürümünden geriye dönük olarak sorun yaratır diyen epey yorum okudum o yüzden çok kararsız kaldım. V.3,6'dan v.3.5 dönmek tedirgin ettiği için şimdi geride dönemiyorum.

Geri
Yukarı