Çözüldü MSI B450 PRO VDH Plus Sisteme Görüntü Gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Acklwlf

Centipat
M
20200512_190630.jpg
20200512_190514.jpg
Arkadaşlar çok canım sıkıldı yeni sistem topladım. AMD Ryzen 5 3600 işlemci ve başlıkta belirttiğim gibi MSI B450M PRO VDH Plus anakart, 2x8GB 3000MHz apacer RAM, AMD Radeon RX 5700 8 GB 256Bit ekran kartım var. Bugün sistemi kurdum ve görüntü gelmiyor. Ekran kartının da fanları çalışmıyor. Bir tane daha ekran kartıyla denedim çalışır o da çalışmadı bu sistemde. CPU arızası ışığı yanıyor anakartıdmda işlemci çalışmadığı için ekran kartı da çalışmıyor sanırım. CPU arızası ışığı yanıyor ama anakartın CPU slot kısmında da sıkıntı olabilir mi? Yoksa kesin işlemci mi arızalı? Bilgisi olan biri beni aydınlatabilir mi? Ne yapmam gerek? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Çözüm
Hocam son durum nedir?

Anakartı MSI yetkili servisi olan Servis Point'e yolladım. Güncelleme yapıp test ettikleri yazılı bir belge ile birlikte yaklaşık 9 günde geldi. Ama kargo çok geç gitti gönderdiğim, o yüzden. Hakkını teslim etmeliyim servise ulaştıktan sonra 3 günde yolladılar şaşırttılar beni. Sorunum da çözüldü BIOS güncellemesi yapıldıktan sonra. Şu an görüntü alıyorum hiçbir sıkıntı yok.
Merhaba. Maalesef direkt olarak hiç sinyal alamıyorum. Bios güncellemesi yapılmamış olduğu için olabilir diye düşündüm ilk önce ama bu durumda nasıl bios güncellemesi yaparım ki. Sanırım onunla da alakalı değil.

Merhaba. Maalesef direkt olarak hiç sinyal alamıyorum. BIOS güncellemesi yapılmamış olduğu için olabilir diye düşündüm ilk önce ama bu durumda nasıl BIOS güncellemesi yaparım ki. Sanırım onunla da alakalı değil.

İşlemci dahil montajların düzgün şekilde yaptığınıza emin misiniz?

Anakart BIOS'u güncel olmayabilir. Anakart'ın kutusu duruyorsa resmini atar mısınız?
15893014832644893203914904794996.jpg
15893015073205689488232421812958.jpg

İşlemci dahil montajların düzgün şekilde yaptığınıza emin misiniz?
Evet donanımcı arkadaşım kurdu sistemi daha sonra ben kendim tek tek araştırıp kurdum yine sonuç aynı.
Muhtemelen BIOS güncellemesi yapılmadı o yüzden açılmıyor.
Bu durumda nasıl bios güncellemesi yapabilirim bir bilginiz var mı?

Eki Görüntüle 560508Eki Görüntüle 560509

Evet donanımcı arkadaşım kurdu sistemi daha sonra ben kendim tek tek araştırıp kurdum yine sonuç aynı.

Bu durumda nasıl bios güncellemesi yapabilirim bir bilginiz var mı?
Bazı anakartlarda yapılabiliyordu da bu anakartta yok o özellik galiba. Bilgisayarcıya götürün ya da 1. veya 2. nesil Ryzen işlemci tanıdıklarınızda varsa yardımcı olsunlar. Başka bir şey aklıma gelmedi.

Anakartınız 2.Nesil Ryzen destekli sürüm ile geldi muhtemelen. Anakartı servise gönderin güncellesinler, ya da 2.Nesil işlemci takıp siz güncelleyin.
Başka bir ihtimal olamaz değil mi? 2. Nesil işlemci bulup güncellemem düşük ihtimal garanti kapsamında gönderip güncelleme istemem de uzun sürecek muhtemelen bu süreçlerden dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı