MSI B450 Tomahawk için Ryzen 7 5800X uyumlu mu?

tasarmahmut

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistik Sport DDR4 3200 MHz 2x8 GB
İşlemci
Ryzen 5 2600X
Merhaba arkadaşlar.
MSI B450 Tomahawk için (Max değil) Ryzen 7 5800X uygun mu?
Başta 5600X için karar kılmıştım. Ama dedim almışken iyisi olsun biraz daha para harcayayım değsin gibisinden düşündüm. Bu sebep ile ekran kartımı da 1 hafta önce güncelledim. Zotac RTX 3060 12 GB modelini aldım. Şimdi kullanım amacım yapay zeka, oyun, grafik ve render işlemleri için.
Şu an Ryzen 5 2600X kullanıyorum. BIOS sürümü: 7C02V17 (Click BIOS arayüzü)
Vatan bilgisayarda çalışan personel kafamı karıştırdı. Sadece oyun için sorun olmaz destekler ama render, grafik konusunda bazen donmalar, kasmalar darboğaz olabilir yani tam verim alamasın Ryzen 7 5800X için dedi. Ryzen 5 5600X için ise onu alacaksan sorun olmaz gibisinden söyledi.
RAM: Crucial ballistik Sport DDR4 3200 MHz 2x8 GB.
Güç kaynağı: X-Power 650W 80 Plus (Xigmatek kasada bulunan güç kaynağı)
Bir de maalesef bu MSI B450 Max olmayan anakartlarda BIOS güncelledikten sonra arayüz basitleşiyor. Yapacak bir şey yok işlemci için mecbur güncelleyeceğim. Sorun olacağını sanmıyorum.
MSI Global - The Leading Brand in High-end Gaming & Professional Creation

Arkadaşlar yardımcı olabilecek var mıdır?
Tekrar mesaj yazmak zorunda kaldım. Kusura bakmayın forum kurallarını ihlal ediyorsam.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar.
MSI B450 Tomahawk için (Max değil) Ryzen 7 5800X uygun mu?
Başta 5600X için karar kılmıştım. Ama dedim almışken iyisi olsun biraz daha para harcayayım değsin gibisinden düşündüm. Bu sebep ile ekran kartımı da 1 hafta önce güncelledim. Zotac RTX 3060 12 GB modelini aldım. Şimdi kullanım amacım yapay zeka, oyun, grafik ve render işlemleri için.
Şu an Ryzen 5 2600X kullanıyorum. BIOS sürümü: 7C02V17 (Click BIOS arayüzü)
Vatan bilgisayarda çalışan personel kafamı karıştırdı. Sadece oyun için sorun olmaz destekler ama render, grafik konusunda bazen donmalar, kasmalar darboğaz olabilir yani tam verim alamasın Ryzen 7 5800X için dedi. Ryzen 5 5600X için ise onu alacaksan sorun olmaz gibisinden söyledi.
RAM: Crucial ballistik Sport DDR4 3200 MHz 2x8 GB.
Güç kaynağı: X-Power 650W 80 Plus (Xigmatek kasada bulunan güç kaynağı)
Bir de maalesef bu MSI B450 Max olmayan anakartlarda BIOS güncelledikten sonra arayüz basitleşiyor. Yapacak bir şey yok işlemci için mecbur güncelleyeceğim. Sorun olacağını sanmıyorum.
MSI Global - The Leading Brand in High-end Gaming & Professional Creation

Arkadaşlar yardımcı olabilecek var mıdır?
Tekrar mesaj yazmak zorunda kaldım. Kusura bakmayın forum kurallarını ihlal ediyorsam.
Hocam bende şuan aynı kararsızlığı yaşıyorum ne yaptınız acaba aldınız mı 5800X

Aldım hocam sıkıntı yok 3 aydır kullanıyorum. Yalnız Ryzen 7 5700X aldım. 5800X çok ısınır diye tereddüt ettim bunu aldım. İyide bir soğutucu aldım kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı