MSI B450 Tomahawk Max alınır mı?

Cenk Karasol

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakart seçimi işi gerçekten beni çok zorlamaya başladı ve yardıma ihtiyacım var.
İşlemci: Ryzen 5 3600X(gerekirse overlock düşünüyorum)
RAM: 16 GB 3000MHz(3600E overclock düşünüyorum)
Ekran kartı: Minimum RX 5600 XT /RTX 2060.

Aklımda MSI B450 Tomahawk Max var fakat ucuz bir X470 veya X570 alsam yerini tutmaz mı? Sonuçta herkes en iyi B450 anakartlardan biri diyor. Ama neye göre sadece overclock yönünden mi? Mesela giriş seviye MSI X570A PRO gibi bir model alsam yerini tutamaz mı? Ayrıca Tomahawk Max alsam kaç sene götürür beni güncel? Ramlerimin ve kasamın renklerini değiştirebilir miyim? Lütfen yardımcı olun bence anakart işi sistem parçaları arasında en önemli parça ve işlemci veya ekran kartı gibi çabuk değişen bir parça değil. O yüzden alınca kalıcı kullanmak istiyorum. Kısaca Tomahawk Max beni pişman eder mi? Max kaç sene güncel kullanırım? Avantajları ve dezavantajlarıyla birlikte sizi dinlemek isterim şimdiden çok teşekkürler...

Bir kanalda görmüştüm.Asrock,Asus,Gigabyte ve bir de bu anakartı karşılaştırmışlardı.Diğer anakartlara nazaran 20 watt fazla çekmesine karşın Gigabyte'a göre 20-25 derece daha soğuktu.En soğuğu bu anakarttı.OC için çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı