MSI B450 Tomahawk Max Anakartın ses kartı nasıldır?

hocam onu biliyorum siz ilk mesajınızda ALC 897 yazdınız benim anlatmak istediğim bu ses yongasının
7.1 kanal 192KHZ 24-Bit kalitesinde olduğu kaliteli 7.1 kulaklıkla güzel performans alınabilir
Hocam o Audio Boost vs. satış stratejisi onlara bakmayın. Siz sadece dediğim yongaya bakın. Herkes de o yongaya bakarak alım yapıyor. Almadan önce çok araştırdım bu ses meselesini Reddit'ten, Youtube'dan vs. Bu arada 7.1 kulaklıklar USB oluyor zaten yani Audio Boost veya ses yongasıyla bir işi olmuyor eğer 7.1 kulaklık kullanırsa.

Hocam o Audio Boost vs. satış stratejisi onlara bakmayın. Siz sadece dediğim yongaya bakın. Herkes de o yongaya bakarak alım yapıyor. Almadan önce çok araştırdım bu ses meselesini Reddit'ten, Youtube'dan vs. Bu arada 7.1 kulaklıklar USB oluyor zaten yani Audio Boost veya ses yongasıyla bir işi olmuyor eğer 7.1 kulaklık kullanırsa.
Anladım hocam benim anakarttada bu ALC 892 yongasından var tabi geçen sene almıştım fazlada araştırmadım açıkcası fakat Razer Elecktra 7.1 kulaklıkla oyunlarda aldığım ses kalitesi gerçekten çok iyi kulaklık usb değil normal jacktan takıyorum.

Anladım hocam benim anakarttada bu ALC 892 yongasından var tabi geçen sene almıştım fazlada araştırmadım açıkcası fakat Razer Elecktra 7.1 kulaklıkla oyunlarda aldığım ses kalitesi gerçekten çok iyi kulaklık usb değil normal jacktan takıyorum.
Electrayı besler zaten ama GSP 600 vs. takarsanız sorun çıkaracaktır. Arctis 3 örnek verme sebebim oydu mesela Electra ile aynı segmente giriyor.

ALC 892 ses yongasını kullanıyor. Benim eski 2013'de aldığım Z87-G45 anakartımda bile ALC 1150 ses yongası vardı yani diyeceğim ses yongası eski. Ortalama-yüksek kulaklıkları besleyemez. Alacağınız en yüksek şey Arctis 3 olsun diye bir ortalama verebiliriz. Arctis 3 burada sadece bir örnek. O aralıkta kulaklıklarda sorun çıkmaz ama önerim jack değil de kendi ses kartı olan USB'li kulaklıklara yönelmeniz.

Hayır MSI anakartlarının ses yongası çok kaliteli olmuyor. Öyle bir genelleme yapamayız. Modelden modele değişiyor ve Tomahawk versiyonunda kötü bir ses yongası kullanıyorlar. Redditten vs. de araştırabilirsiniz.
Eki Görüntüle 470227
ALC 887 nasıldır hocam. Apple Earpods ile kullanıyorum sadece.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı