MSI B450 Tomahawk Max dijital TV kartı takınca PC açılmıyor

arif48

Femtopat
Selam arkadaşlar.
Bir hafta önce eski bilgisayarımın anakart, RAM ve işlemcisini upgrade yaptım. Yeni nesil (3. nesil) Ryzen işlemci anakartlarda PCI slot olmadığı için, eski bilgisayarım da kullandığım dijital TV kartımı, "PC-e to PCI adapter" ile kullanmak istedim. (Eski bilgisayarımda PCI slot mevcuttu, sorunsuz kullandım.)
Çeviriciyi direkt takınca bir sorun olmuyor. Ama uydu kartı ile takınca bilgisayar açılışa geçmiyor, monitöre sinyal gelmiyor ve kasa normal açılıştaki gibi tüm fonksiyonları ile çalışıyor görüntüsü veriyor. Bilgisayar açıldıktan sonra takıp aygıt yöneticisinden "donanım tarama" yaptırınca da bilgisayar mavi ekran verip kapanıp açılmaya çalışıyor. (Açılışta Windows onarma aktif olup sürekli dönüyor ve Windows ekranına geçmeden kapanıp açılmalar devam ediyor.)
BIOS (en son sürüm yüklü) ayarlarda bu sorun ile ilgili bir seçenek veya gözüme çarpan bir ayar bulamadım. Bu konuda başına buna benzer bir donanım sorunu gelmiş arkadaşlar varsa veya çözüm için bana yardımcı olabilecek, şimdiden teşekkürler.
Not: Bilgisayar donanım ve sorunlu parçalar aşağıdaki gibidir.
Anakart: MSI B450 Tomahawk Max.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X.
RAM: Patriot 16 GB 3000MHz Viper Steel DDR4 CL16.
Ekran kartı: Sapphire RX 580 8 GB.
TV kartı: Prof tuners 7301.
Çevirici: Foxconn PCI-e to PCI adapter.
Selam arkadaşlar.
Dün MSI sitesinden teknik destek istedim. Sorunumu yukarıda yazdığım gibi gönderdim. Az önce gelen yanıt.

"Thanks for contacting MSI technical Support.

Regarding your concern, we are afraid the PCI Card isn't compatible with this newer chipset MB. Thanks!

Thanks for your cooperation in advance!

Best regards,

MSI technical Support Team"

Anakartın PCI kartla uyumlu olmadığını yazıp, mesajı geri cevaplamışlar. Herhangi bir çözüm önerisi mevcut değil. Bu veya buna benzer sorunu olup bir çözüm bulamayan arkadaşlara referans olması dileğiyle, anakart PCI ceviriciler ile uyumlu donanımları kabul etmiyor.

Dosya Ekleri

• Prof-Revolution-DVB-S2-7301-PCI-Designed-in-Germany-DVB-S2-PCI-E-HD-DVB-receiver.jpg
    Prof-Revolution-DVB-S2-7301-PCI-Designed-in-Germany-DVB-S2-PCI-E-HD-DVB-receiver.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 120
  • 61nLY8tgS+L._AC_SX425_.jpg
    61nLY8tgS+L._AC_SX425_.jpg
    17,9 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:

Geri
Yukarı