MSI B450 Tomahawk Max ile G.Skill Trident Z Neo RGB RAM Uyumu

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Başlıkta yazan G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2x8GB)DDR4 3600 MHz CL16 RGB belleklerini satın almaya karar vermiştim, dalgınlığıma geldi modelin anakartla uyumluluğuna bakmadan satın aldım.

Hemen MSI'ın sitesinden girip kontrol ettim fakat aldığım ürünle bire bir aynı kodu taşıyan ürünü bulamadım, bir harfi değişik model destekleniyordu onda da SK Hynix C yazıyordu, hemen telefonu elime alıp QP bilişimi aradım(sanırım bellekler uyumsuz ama bir de kendileri ile konuşayım dedim). Kendileri belleklerin Samsung b-die bellekler olduğunu, MSI'ın sitesindeki modelin eski modeli olduğunu ve benim aldığım belleklerin daha performanslı olduğunu belirttiler. MSI Tomahawk Max modelinde sıkıntı çıkmadığını, bu anakart üzerine çok montaj yaptıklarını söylediler. İçim rahatladı biraz ama bir de foruma sorayım dedim.

Marka-model: G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2x8GB)DDR4 3600 MHz CL16 RGB RAM

Model: F4-3600C16D-16GTZNC

Ürün sayfası: F4-3600C16D-16GTZNC-G.SKILL International Enterprise Co., Ltd..

Ödediğim fiyat: 1089 TL - bu fiyata daha iyisi bulunabilir mi bu arada? İade edip bekleyebilirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ler gayet güzel, anakartınızla da uyumlu. Bu kadar para vermeye gerek yok aslında fakat 3600 MHz'e CL16 olup da RGB aydınlatmaya sahip olunca da fiyat biraz çıkıyor. Hayırlı olsun :)

Hayırlısı olsun. Elinizdeki Ram'ler Hynix. B-die değiller. Yüksek Mhz'lere (4000 - 4300mhz) çıkmayacaksınız sizin için sorun yaratmaz. 3733 Mhz kadar sorunsuz kullanırsınız.
Uyum konusunda haklılar fakat B-die olduğu ve daha performanslı olduğu kısmı doğru değil.
Şunu da belirtmekte fayda var, B-die Ram'lerin fiyatları aynı frekansta fazladır. Oyun için kullanacaksınız sizin için sorun teşkil etmez.

Hayırlısı olsun. Elinizdeki RAM'ler Hynix. B-die değiller. Yüksek MHz'lere (4000 - 4300MHz) çıkmayacaksınız sizin için sorun yaratmaz. 3733 MHz kadar sorunsuz kullanırsınız.
Uyum konusunda haklılar fakat b-die olduğu ve daha performanslı olduğu kısmı doğru değil.
Şunu da belirtmekte fayda var, b-die RAM'lerin fiyatları aynı frekansta fazladır. Oyun için kullanacaksınız sizin için sorun teşkil etmez.

CL18 ve CL16 3600 MHz'ler mevcut. CL16 işte bu. Ya çok önemli değil aslında oyunlarda ne kadar fark edebilir ki?

C16 yeterli sizin için. Sadece firmanın bilgilendirmesi yanlış demek istediğim. Elbette oyunda bu farkı hissettirmez.

aynı anakart ve ayni ramlerden bende aldim sistemde herhangi bir problemim yok gayet güzel çalişiyolar yalnız ramler kendi kendine yaniyo rgb leri müdahale edemiyorum ne yaptimsa olmadi ben aslinda rgb kapatmak istiyorum ama hic bir program görmüyo bu konuda bilgin varsa paylaşırmısın...

Geri
Yukarı