Çözüldü MSI B450 Tomahawk Max internet kopması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

must82

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda imzamda yazan sistemi topladım. 1 ay olmadı. Ancak şöyle bir durum var. Özellikle Apex Legend oynarken veya o oyunu sğrekli oynadığım için onda denk geliyor bilemiyorum, çünkü normal Office programıyla uğraşırken de birden anakarttaki lan girişinin ışıkları gidiyor sonra geri geliyor. Yani anlık 3 saniye falan sürüyor. Ama bu tabii ki oyundan düşmeme vs. vs. İşlere sebep oluyor. Daha önce de kablo ile bağlandığım için böyle bir sorun yoktu. Bu yeni sistemle birlikte ortaya çıkan bir durum. Aynı anakratı kullanıp da aynı sorunu yaşayan var mı acaba? Ya da bu sorunun kaynağı ne olabilir? Teşekkürler.

Çözüm
Aynı sorunun benzerini yaşıyorum. Torrent programı kullanırken oyun veya tarayıcı açarsam bağlantı kopuyor. Heryerde Wireless var çakışma olduğundan oluyordur. Kablo ile bağlanınca hiç kopmuyordu.
Aygıt yöneticisinde Wi-Fi adaptörünü bulup güç yönetiminde güç kazancı sağlamak için bu aygıt kapatılsın işaretini iptal et. Oyunda PC tam güç çalıştığından gücü kesiyor olabilir. Ben de deneyeceğim.
Aynı sorunun benzerini yaşıyorum. Torrent programı kullanırken oyun veya tarayıcı açarsam bağlantı kopuyor. Heryerde Wireless var çakışma olduğundan oluyordur. Kablo ile bağlanınca hiç kopmuyordu.
Aygıt yöneticisinde Wi-Fi adaptörünü bulup güç yönetiminde güç kazancı sağlamak için bu aygıt kapatılsın işaretini iptal et. Oyunda PC tam güç çalıştığından gücü kesiyor olabilir. Ben de deneyeceğim.

Çözüm
LAN sürücünüz güncel mi?

Değilse buradaki sürümü kurun.
Son sürümü yüklü. bende ondan olabilir diye düşünmüştüm ama yüklememe rağmen sorun devam ediyor.
Lan bağlantımı sağlayan realtekmiş. onun güç yönetiminden dediğinizi yaptım bakalım deneyeceğim.

Son sürümü yüklü. bende ondan olabilir diye düşünmüştüm ama yüklememe rağmen sorun devam ediyor.

Lan bağlantımı sağlayan realtekmiş. onun güç yönetiminden dediğinizi yaptım bakalım deneyeceğim.
Kardeş ben yaptım vallahi düzeldi. Normal bir şey sanıyordum sürekli adaptörü sök çıkar tak yapıyordum. Sayende sorunum düzeldi. Büyük ihtimal sende de düzelir. Windows 10'un mallığı başka bir şey değil.

Kardeş ben yaptım vallaha düzeldi. Normal bir şey sanıyordum sürekli adaptörü sök çıkar tak yapıyordum. Sayende sorunum düzeldi. Büyük ihtimal sende de düzelir. Windows 10'un mallığı başka bir şey değil.

Bahsettiğin düzeltmeyi yaptım. Bende de sorun çıkmadı. Güç seçeneklerinden halloluyormuş. Teşekkürler.

Aynı problem bende de vardı BIOS güncelle bununla ilgili güncelleme vardı benim öyle düzeldi.

Yukarıda arkadaş güç seçeneklerindeki bir değişiklikten bahsetmişti, onu yapınca dün uzun soluklu bir biçimde oyun oynadım sıkıntı yok. Sorun çözüldü.

Bahsettiğin düzeltmeyi yaptım. Bende de sorun çıkmadı. Güç seçeneklerinden halloluyormuş. Teşekkürler.

Yukarıda arkadaş güç seçeneklerindeki bir değişiklikten bahsetmişti, onu yapınca dün uzun soluklu bir biçimde oyun oynadım sıkıntı yok. Sorun çözüldü.
Wifi adaptörüne hem orjinal kutusundan çıkan kabloyu hem de başka uzatma kablosu takmıştım. Diğer uzatma kablosu yüzünden bağlantı kopuyormuş.
Daha önce kablo ile internete bağlanınca da kopma oluyordu. Kalitesiz kablo kullanıyordum. Kaliteli kablo kullanınca düzelmişti.
Sizin sorununuz güçle alakalı olduğuna sevindim.

Wifi adaptörüne hem orjinal kutusundan çıkan kabloyu hem de başka uzatma kablosu takmıştım. Diğer uzatma kablosu yüzünden bağlantı kopuyormuş.
Daha önce kablo ile internete bağlanınca da kopma oluyordu. Kalitesiz kablo kullanıyordum. Kaliteli kablo kullanınca düzelmişti.
Sizin sorununuz güçle alakalı olduğuna sevindim.
bugün oyun falan oynamıyorken bir ara gitti yine internet ama belki bir sefere mahsus bir şeydir diye önemsemedim. ama dün oyun oynarken hiç kopmadı. bakalım takipteyim.
bugün oyun falan oynamıyorken bir ara gitti yine internet ama belki bir sefere mahsus bir şeydir diye önemsemedim. ama dün oyun oynarken hiç kopmadı. bakalım takipteyim.
bu mesajı attıktan sonra yine kopma oldu 3 saniye sonra geri geldi. hemen sıcağı sıcağına yazayım istedim. (00:29)

bu mesajı attıktan sonra yine kopma oldu 3 saniye sonra geri geldi. hemen sıcağı sıcağına yazayım istedim. (00:29)
Kalitesiz kabloyu çıkardıktan sonra kopma çok azaldı.
Pc ye birşeyler indirirken tarayıcıyı açtığımda hemen kopma oluyordu. Şimdi olmuyor. Yinede çok yüklenirsem kopma oluyor. İndirme yokken hiç kopmuyor. Oyun oynarken birşeyler indirirsem eskiden hemen kopma oluyordu.Şimdi nadiren kopma oluyor.
Sorun pc den kaynaklı değilse bile bulunduğun semtteki altyapı kablolarından da olabilir. Telekomu ara belki birşeyler yaparlar.
Bir de wifi adaptörünün çekim gücü çok kuvvetli olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı