MSI B450A PRO Max sisteme yükseltme tavsiyesi

Makarov00

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kullandıgım işlemci Ryzen 3 3100. Yukseltme yapacağım, hangi işlemciyi ve ekran kartını seçmeliyim? Fikirlerinize ihtiyacım var Ryzen 7 3700X düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütce konusunda proplem yok arkadaşlar siz önerilerinizi sunun. Yani sizce herhangi bir proplem yaşar mıyım bu anakart ve o işlemciler ile tam öğrenmek istediğim bu ekran kartı olarak 2060 nasıl olur sizce teşekkürler.

Not: Şu an kullandığım ekran kartı 1650 Super'dir.

Bütce konusunda proplem yok arkadaşlar siz önerilerinizi sunun. Yani sizce herhangi bir proplem yaşar mıyım bu anakart ve o işlemciler ile tam öğrenmek istediğim bu ekran kartı olarak 2060 nasıl olur sizce teşekkürler.

Not: Şu an kullandığım ekran kartı 1650 Super'dir.

Bütçe sorunun yoksa bence almışken yeni nesil kartlara yönelmelisin. Stokları gelince 1080PDE RTX3070'e kadar 5600X besliyor. Daha yüksek bir şey düşünürsen 2K monitöre geçmen gerekir. Daha uygun bir şeyler istersen bu ay 3060 tanıtılacak diye biliyorum belki 3050 Ti gibi birşeyde gelir. AMD tarafında da 6700XT gelecek o kartta direk 3070e rakip. Büyük ihtimalle 6700 6600XT gibi kartlarda birkaç aya çıkar. O kartlar da 3050 3060 3060 Ti kartlara rakip olarak çıkar. Seçenek çok ama kart bulmak sıkıntı. Fiyat/performans bi kart mutlaka olacak ama şuan beklemekten başka çaremiz yok. Buarada bende b450m a pro max kullanıyorum, ryzen 5. nesil işlemci için anakartı son sürüme güncellemen gerekir.

Söylediğiniz bileşenler anakart ile sorunsuz şekilde çalışır mı peki sizin net olarak tek kart ve işlemci öneriniz ne olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı