MSI B450A Tomahawk Max RGB bileşenleri ortak çalıştırma

Elegant Lotus

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : R7 5800X
MB : Msi B550-A Pro AM4 Socket MB
RAM : 4x8 3200Mhz CL15 XPG D41 Tuf alliance
SSD : 1 TB 980 Evo +G1 1TB + 512GB M.2 XPG S20G
PSU : NZXT 650W 80+ Gold
CASE : DLX21
GPU : RTX 3070 TI 8GB GDDR6X EVGA FTW3 Ultra
Keyboard : XPG Summoner Red SW
Mouse : Razer deathadder V2
Headset : Hyper X Cloud II wireless
Monitor : Asus rog strix 320Hz 2k 27"
Meslek
Radyoloji teknikeri
Herkese iyi akşamlar. MSI B450A Tomahawk Max anakarta sahibim. Bellek ve anakart RGB'si birlikte çalışmaktadır. Lakin ekran kartımın üzerindeki Sapphire delirtiyor insanı.
Nasıl ortak çalıştırabilirim? Ayırıca adreslenebilir RGB kasa sahibiyim kontrolcusu var lakin 3 pin ama anakartta 4 pin var ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Bu konuda bende aynı sorunu yaşadım. Anakart üzerindeki girişe takarsak fazla güçten yanabilir. Anakart üzerinden bakınca 12V güç veriyor ama kasadan gelen kaç istiyor muhtemelen 5V. Sapphire için program var ayrıca, anakart için ayrı program var. Hepsini aynı renk yapabilirsin. Ama tek program yok ne yazıkki.

Bu konuda bende aynı sorunu yaşadım. Anakart üzerindeki girişe takarsak fazla güçten yanabilir. Anakart üzerinden bakınca 12V güç veriyor ama kasadan gelen kaç istiyor muhtemelen 5V. Sapphire için program var ayrıca, anakart için ayrı program var. Hepsini aynı renk yapabilirsin. Ama tek program yok ne yazıkki.
Kasamdaki fanlar sata'dan güç almakta ve ARGB çıkışında 3 pinlik bir dişi girişleri mevcut. Anakarttaki 4 pin yerine 3 pinlik bir ağız taksam ve 3 pinliği bağlasam sizce çalışır mı ? Elim elverişlidir lakin boşuna uğraşmak istemiyorum. Ekran kartı olmasa da olur rgb fanlarım renk alsın yeterli :D

Şöyle belirteyim, güç kaynağından gelen bağlantıyı takarsanız kasadan gelen bağlantıyla RGB'ler aktif olacaktır. Fakat anakarta sakın takmayın yakarsınız. 3 pin olması sebebiyle değil aradaki güç farkından dolayı.

Şöyle belirteyim, güç kaynağından gelen bağlantıyı takarsanız kasadan gelen bağlantıyla RGB'ler aktif olacaktır. Fakat anakarta sakın takmayın yakarsınız. 3 pin olması sebebiyle değil aradaki güç farkından dolayı.
Anladım teşekkürler. Peki şöyle bir şey mümkün mu RGB kontrolcumde MB Sync diye bir zımbırtı var 6 pin erkek çıkışlı. İnternette baktığımda 3 pinli anakartlara bunu bağlayıp sorunsuzca kulalnabiliyorlar. Lakin benim kartta 4pinli giriş var. 1 pini güç veren pini devre dışı bırakıp (Takacağım başlığı güç pini boşa tıkıl olucaktır) RGB fanları kontrol edebilir mıyım MSI Mystic light ile? Teşekkürler. (Bana kalırsa olma şansı var. SADECE R-G-B girişlerinden faydalanacağım.)

Ram ve anakart RGB'si çalışıyor, ekran kartı da ayrı bir yazılım ile çalışıyor. Kasa fanlarındaki RGB'ler aktif mi şu an tek sıkıntı kasadakiler mi? Evet ise kasa marka/model yazar mısın?

Dark vision Pro Adreslenebilir RGB dual ring 4x Fanlı kontrolcusu de var.
Evet piskopat ben başardım. Güç pinin devre dışı bırakıp R-G-B bağlantılarını fan kontrolcusune geçirip anakartın üzerinden bellek, anakart ve kasa rgb'lerini kontrol ediyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı