MSI B450M-A Pro Max Anakarta İşlemci Önerisi

Hocam şimdi bu Ryzen 5600 Ryzen 5600X ve sonrasi stok soğutucu ile oyunlarda 70-80 görüyor %60 kullanım civarlarında %100 gördüğü anda 95 derece ve %5 %10 gibi performans kayıpları oluyor oyunlarda sıkıntı çekmezsiniz diye düşünüyorum ilk 6 ay veya 12 ay.

Tabii ki de bu videodan bakabilirsiniz Ryzen 5 5600 güzel işlemcidir fiyatlari iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam kasanızın hava akışı iyiyse bence alın Ryzen 5 5600 veya Ryzen 5 5600X bu fan gayet iyi testlere baktığımda fanınız Ryzen 5 5600X işlemciyi 10 dakika %100'de 87 derece oluyor stok fan 41. 95 derece saniye PC reset atiyor.

Dark Freezer X128 2x12cm frgb LED Intel & AMD uyumlu PWM fanlı 4X ısı borusu işlemci soğutucu (dkccx128)

Soğutucu bu arkadaşlar.
Şu an sisteme takılı durumda.

Bütçe konusunda sorunum yok.
Daha yüksek model takılabiliyorsa onu da takabilirim.
Sıvı soğutma da düşünebilirim.
Başka düşündüğünüz şey var mı hocam ? aklınıza takılan bir şey varsa cevaplayabilirim :D

Son düzenleme:
Dark Freezer X128 2x12cm FRGB LED Intel & AMD Uyumlu PWM Fanlı 4x Isı Borusu İşlemci Soğutucu (DKCCX128)

Soğutucu bu arkadaşlar..
Şuan sisteme takılı durumda.

Bütçe konusunda sorunum yok.
Daha yüksek model takılabiliyorsa onu da takabilirim.
Sıvı soğutma da düşünebilirim.
Arctic'in 240'lık sıvı soğutması ile beraber 5700X alsanız ilaç gibi olur bence.

Valla ben biraz geride kaldım.
Yaş 37 sıvı soğutmadan anlamıyorum.
Satın aldığım soğutucu ile çalışmaz mı 5700x
Bilgisayrcıların kaprisini çekmek istemiyorum bu yaştan sonra.
Bir de bu benim kasaya uyar mı uymaz mı bilmiyorum

Vallahi ben biraz geride kaldım.
Yaş 37 sıvı soğutmadan anlamıyorum.
Satın aldığım soğutucu ile çalışmaz mı 5700X.
Bilgisayrcıların kaprisini çekmek istemiyorum bu yaştan sonra.
Bir de bu benim kasaya uyar mı uymaz mı bilmiyorum.

Hocam şimdi bazı fanlar bayağı güzel soğutma performansı oluyor 240mm sıvı soğutucu ile kapışıyolar. Tamamen sizin fana bağlı Ryzen 5 5600X teste baktığımda %100'de 10 dakikanın sonda sizin fazla 87 dereceyi görüyor oyunlarda kullanım %60-65 olur maksimum ortalamada %40-%50 oyun için kullancaksanız bu fanla kasanızın hava akışı iyiyse problem çıkmayacak gibi duruyor. Şu an Ryzen 5 5600X işinizi göreceksiniz bu fan soğutabilir :)

Asağı yukarı gene aynı olacaktır oyunlarda problem çekmezsiniz lakin %100 göricek kullanimda iş yaparsaniz o fan yetmemeye başlayabilir tam birşey diyemiyorum burda ryzen 7 5800x3D testi var bakabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı